Andrzejki – pomysły na imprezę

Jak przygotować się na noc pełnej czarów, przepowiedni oraz świetnej zabawy? Oto kilka pomysłów na to jak spędzić noc andrzejkową, która zbliża się wielkimi krokami.

Przygotowanie do imprezy andrzejkowej

Noc z 29 na 30 listopada, czyli wigilia św. Andrzeja, to okazja do zabawy, wróżb i spotkań z przyjaciółmi. Andrzejki to impreza z góry narzuconą tematyką. Dawniej wieczór andrzejkowy był ostatnim dniem na wyprawienie hucznej imprezy przed adwentem. Wróżby andrzejkowe miały charakter wyłącznie matrymonialny. Brały w nich udział niezamężne dziewczęta, które pragnęły dowiedzieć się z wróżb czegoś o swoich przyszłych wybrankach.

Wróżby andrzejkowe – dobry pomysł na imprezę

Impreza andrzejkowa to dobra okazja by bawić się we wróżby a przede wszystkim zaprosić grono bliskich znajomych i spędzić wspólny czas. Oto lista najciekawszych wróżb, które możesz przygotować na domową imprezę. Przygotuj się wcześniej i bawcie się dobrze!

Andrzejki lanie z wosku

Świece są nie tylko od zrobienia klimatu. Dowiesz się dzięki nim tego co czeka Cię w przyszłości. Użyj wosku, klucza. Przez ucho klucza polej do miski z zimną wodą, gorący wosk. Kształt, który sam się zrobi, rzuć cień na ścianę. Postaraj się ocenić tego co przypomina powstały kształt. Dzięki tej wróżbie andrzejkowej dowiesz się tego co czeka w przyszłości.

Wróżba andrzejkowa z jabłka

Poznaj literę swojej ukochanej osoby. Obierz jabłko a najdłuższy pasek rzuć przez lewe ramię. Kształt skórki rzuconej przybierze kształt danej litery. Tak poznasz literę imienia swojej drugiej połówki.

Wróżba z butów – noc andrzejkowa

Do kolejnej wróżby potrzebujesz butów gości. Ustaw je wzdłuż, aż do samego progu wejścia domu. But, który pierwszy stanie u progu – weźmie pierwszy ślub.

Wróżba z płomienia

Zapal dwie zapałki i wypowiedź życzenie. Jeśli płomienie będą się miały ku sobie, życzenie powinno się spełnić w ciągu roku.

Andrzejkowe kartki na wodzie

Przyczep do korków kartki ze imionami dziewczyn i włóż je do miski z wodą. Dodaj korki z imionami chłopaków do wody. Gdy korki się złączą to znak jakie osoby połączą się w pary bądź poznasz imię partnera. Korki mogą być od wina przyczepione szpilką do kartki z imieniem.

Kwiatowa wróżba andrzejkowa

Zdjęcia kwiatków, mogą być wydrukowane. Na stole rozłóż kartoniki z kwiatami. Poproś gości i wybór ulubionego kwiatka i odczytaj przepowiednie.

  • stokrotka: musisz ostrożniej dobierać przyjaciół,
  • róża: jest symbolem piękna
  • dalie: czekają cię sukcesy
  • bez: miłe spotkanie z przyjaciółmi
  • aster: uważają, mogą nadejść kłopoty
  • fiołek: niedługo wspaniała niespodzianka
  • mak: jest symbolem marzeń. Zatem pewnie marzenia się spełnią!
  • narcyz: odzwierciedla samouwielbienie. Może czas przestać kaprysić?

Andrzejkowe dekoracje

Postaw na niezwykły klimat podczas robienia wróżb. Ustaw świecie w różnych bezpiecznych miejscach. Spraw, aby było klimatycznie. Możesz kupić kilka światełek, postawić złote gwiazdki lub lampiony czy girlandę.

Przekąski na andrzejki – co zjeść?

Od wróżb goście mogą zgłodnieć – warto przygotować kilka prostych i smacznych przekąsek. Dobrym i szybkim a zarazem smacznym daniem jest parówka w cieście francuskim. Możesz też przygotować koreczki z kabanosów, ogórka kiszonego, sera i na przykład papryki. Deska serów zawsze się sprawdza, udekoruj deskę winogronem oraz innymi owocami, będzie prezentować się dobrze a jeszcze lepiej smakować.

A co na deser? Ciasteczka z wróżbą, czekoladki, babeczki – wykonaj proste i smaczne desery w zaledwie kilka minut! A o przekąskach możesz przeczytać w artykule – właśnie tu.

Mamy nadzieję, że andrzejkowa noc spełni wiele życzeń, odkryje wiele niewiadomych a przede wszystkim sprawi, że będziesz się świetnie bawić!

1 comment
  1. Uwielbiam Andrzejki! Masz mega fajne pomysły na imprezę – ta noc ma jakiś wyjątkowy klimat, a wróżby to świetna zabawa i wcale nie muszą się spełniać 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Ci się także spodobać
Czytaj dalej

6 filmów do obejrzenia w serwisie Netflix, które natychmiast poprawią Ci humor

Film to świetna forma rozrywki, która może dostarczyć nam wiele pozytywnych emocji. Nie ma nic lepszego niż dobry film, który wywoła u nas uśmiech na twarzy i poprawi humor. Na szczęście, jeśli masz dostęp do Internetu, to możesz łatwo znaleźć wiele dobrych filmów na Netflix. Netflix to popularna platforma streamingowa, która oferuje mnóstwo naprawdę dobrych filmów
Czytaj dalej
cytaty o życiu
Czytaj dalej

Cytaty o życiu – 50 gotowych tekstów do wykorzystania

Prawdziwe życie pełne jest wyzwań, trudności i doświadczeń. Czasem potrzebujemy jedynie kilku mądrych słów, aby spojrzeć na świat z innej perspektywy. Mądre sentencje o życiu stają się latarnią morską na naszej drodze, przypominając nam, że nawet w najtrudniejszych chwilach możemy odnaleźć siłę, by iść naprzód. Poniżej znajdziesz 50 wyselekcjonowanych, inspirujących cytatów mądrych ludzi, oraz tych zaczerpniętych z popkultury, które mogą być jak iskra, rozpalająca Twój entuzjazm i dodająca nadziei do codziennego życia.
Czytaj dalej