Prezent na komunię – 2024 TOP 15 trafionych propozycji

Jesteś chrzestnym i zastanawiasz się jak wybrać prezent na komunię? A może chcesz zwyczajnie dać pieniądze, ale wypada przynieść też jakiś drobiazg? Z czego tak naprawdę będzie się dziś cieszyć dziecko? Sprawdź, mamy naprawdę świetne propozycje!

Jak każdego roku, sezon komunijny powoduje wzrost zapytań w wyszukiwarce o tematyce „oryginalny prezent na komunię”. Powstają też coraz to nowsze trendy dotyczące prezentów komunijnych. Kluczowy problem, który wyłania się jako pierwszy to jaką kwotę przeznaczyć na prezent na komunię? Wszystko zależy od tego, kim jesteś dla dziecka, które przystępuje do Pierwszej Komunii.

najlepsze prezenty komunijne 2022

Wiadomo, że inaczej będziesz podchodził do tematu, jeśli jesteś chrzestnym, dziadkiem, czy bliskim wujkiem a inaczej, jeśli dziecko, to twój daleki krewny czy dziecko bliskich znajomych. Ponadto ważne jest też jakie są Twoje możliwości finansowe. Pamiętaj, że nie ma czegoś takiego jak zwyczajowa kwota, którą należy wydać na prezent lub przekazać w formie gotówki. To zależy tylko od Ciebie jak drogi prezent na komunię 2024 wybrać.


Sprawdź też:Cytaty o przyjaźni – 50 najlepszych tekstów wszechczasów


Prezenty na komunie 2024 – wiele dzieci będzie na nie czekać!

Rok rocznie wyszukiwarka przeżywa prawdziwe oblężenie krewnych, którzy wpisują zapytania w stylu „co kupić na komunię” czy „ile wypada dać”. Postaram się więc maksymalnie rozeznać temat i podać ci aktualne i podpowiedzieć oryginalne prezenty na komunię zarówno dla dziewczynki jak i chłopca. A więc czas rozpocząć „Ranking prezentów na komunię”!

prezenty na komunię świętą

Mądre prezenty na komunię – niech będą praktyczne

Komunia prezent to w maju dla większości rodziców i rodziny siedmio, ośmiolatków temat numer jeden. Przecież z jednej strony rodzice chcą, aby dziecko skupiło się na duchowych aspektach tej uroczystości, niemniej jednak prezenty na komunię zdają się być równie ważne. Nie ukrywajmy, że jest inaczej!

Pomimo, że to głównie religijne święto, gdzie znaczenie powinno mieć spotkanie z Bogiem i wymiar duchowy, to uroczystość skupia się na innych tematach. Sukienka komunijna, zarezerwowane miejsce w restauracji oraz lista prezentów. To główne tematy, które omawiają młodzi rodzice.

symboliczne prezenty na komunię świętą

Z pewnością chciałbyś wybrać raczej mądre prezenty na komunię, tak aby służyły dziecku nie tylko jako gadżet czy chwilowa rozrywka. Do takich prezentów można zaliczyć rower na komunię, laptop czy smartfon. Na takie prezenty trzeba jednak przeznaczyć znaczną kwotę od „skromnego” tysiąca do nawet trzech – czterech, w zależności od zasobności portfela. Niestety nie każdego stać na tak drogie prezenty komunijne.

Oryginalne prezenty komunijne

Jeśli nie mądre prezenty na komunię to może lepiej znaleźć oryginalne prezenty na komunię? Takie, które zrobią wrażenie nie tylko na dziecku, ale także na jego rodzicach i znajomych. Będziesz mógł zaliczyć się do grona tych „fajnych” wujków czy cioć, które są na czasie i wiedzą co ucieszy dziecko! Nie zawsze warto stawiać na bardzo drogie pomysły, czasem wybór czegoś “na czasie” może być strzałem w dziesiątkę! Przyglądnę się zatem co ciekawego masz do dyspozycji w tym roku.

Symboliczny prezent na komunię – co wybrać?

Jeśli jesteś tylko dalekim krewnym lub znajomym pomyśl o rozwiązaniu w stylu symboliczny prezent na komunię. To może być najprostsze rozwiązanie w stylu kartka komunijna i niewielka gotówka. Jeśli jednak dziecko, które przystępuje do komunii jest wychowywane w tradycyjnej, katolickiej rodzinie, pomyśl o prezencie takim jak biblia dla dzieci, pismo święte, medalik czy różaniec.

Prezenty takie znajdziesz w sklepach z dewocjonaliami czy w sklepach internetowych. Warto też wybrać “skałkę” czyli szklaną lub metalową statuetkę z wizerunkiem matki boskiej lub krzyżyk stojący.

drobny prezent na komunię 2022

Z pewnością znajdziesz w swojej okolicy sklepy oferujące dewocjonalia.  Katolicki prezent na komunię nie musi być też głównym podarunkiem. Zwykle też wybieramy tego typu prezenty jako symboliczny dodatek do prezentu na komunię. Religijne prezenty komunijne częściej wybieramy pod dorosłych, czyli rodziców niż dla komunijnego dziecka.

Symboliczny prezent na komunię – jaki?

Nie ma w tym przecież nic dziwnego, że obdarowywane dziecko, które ma kilka, czasem kilkanaście lat, będzie się bardziej cieszyć z innych prezentów niż te religijne. Niemniej jednak, jeśli uda się dziecku czy rodzicom przechować te prezenty, to po latach symboliczny prezent na komunię będzie ciekawą pamiątką, którą można przeglądnąć. Nie zapomnij zatem napisać ciekawej dedykacji!

Rodzicu – jeśli czytasz ten artykuł – zbierz te pamiątki w karton i wręcz go swojemu dziecku po latach. Takie “odkrywanie” skarbów z dzieciństwa to świetna pamiątka. Możesz też te prezenty czy kartki – wklejać do albumu ze zdjęciami, co urozmaici album i spowoduje, że kartki komunijne nabiorą zupełnie innego wymiaru.

Prezent na komunię dla dziewczynki

Stereotypowy podział prezentów na te, które pasują dla dziewczynki lub tylko chłopca nadal pokutuje. Częściej wybierzesz prezent typu rower dla chłopaka czy elektryczną hulajnogę a dla dziewczynki biżuterię lub aparat fotograficzny.

najlepsze prezenty na komunię dla dziewczynki 2022

Nie ograniczaj się, większość dzisiejszych gadżetów i urządzeń będzie pasować zarówno dla dziewczyn jak i chłopców. Granice pomiędzy zainteresowaniami chłopców i dziewczynek uległy zatarciu, jednak może się zdarzyć, jednak można się natknąć na pewne różnice w zainteresowaniach dzieci obu płci.

Oryginalne prezenty na komunię dla dziewczynki to jednak nie lada wyzwanie. Warto zastanowić się nad prezentem, który oprócz funkcji rozrywkowej będzie miał też zalety edukacyjne. Kluczową kwestią jest to, czy wiesz, czym interesuje się dziewczynka. Co lub robić i jak spędza wolny czas. Jeśli tego nie wiesz, możesz bez skrępowania zapytać rodziców dziecka lub bliskich mu osób.

Biżuteria na komunię dla dziewczynki

Skup się na tym, aby Twój prezent był przemyślany i dobrany do zainteresowań dziewczynki. Dobrym pomysłem będą propozycje biżuteryjne. Łańcuszek z medalikiem zawsze się sprawdzi a do tego będzie piękną pamiątką z tej uroczystości. I nie ma znaczenia czy wybierzesz złoty łańcuszek na komunię czy srebrny. Taki prezent będzie też służyć dziecku przez wiele lat, które będzie mogło nosić nie tylko dołączony medalik, ale także inne ozdoby takie jak serduszko czy swoje własne inicjały.

Nawet jeśli teraz dziecko nie nosi biżuterii, to z czasem, jak każda kobieta, z pewnością zacznie. Taki łańcuszek to mądry prezent na komunię. Podobnie będzie z wyborem kolczyków czy zegarka. Oba te prezenty będą dobrą propozycją. Możesz też wybrać ładną szkatułkę na biżuterię czy zapomnianą już pozytywkę z melodią. Po latach dziewczynka będzie z nostalgią otwierać taką szkatułkę, szczególnie jeśli będzie też jednocześnie pozytywką.

Dedykowana biżuteria dla dziecka na komunię

Dobrze jest też pomyśleć o wygrawerowaniu ciekawej sentencji czy zdania w stylu „Dla Zosi – Babcia i Dziadek”. Dzięki grawerowi prezent nabierze jeszcze bardziej indywidualnego i sentymentalnego charakteru. Biżuteria na prezent komunijny jest bardzo klasycznym i ponadczasowym rozwiązaniem.


Zobacz też: Nie wrzucaj zdjęć swoich dzieci na Facebooka – sprawdź, dlaczego!


Prezent na komunię dla dziewczynki od chrzestnego

Jeśli jesteś chrzestnym to ciąży na Tobie nie tylko dodatkowa odpowiedzialność, ale i większe utrudnienie przy wyborze komunijnego prezentu. Zastanów się więc najpierw jaką kwotę zamierzasz przeznaczyć na ten cel. Jeśli chcesz się porównać z innymi to nie takie proste. Dużo zależy od regionu, wielkości miasta, a nawet płci. W naszym kraju znajdziesz mocno zróżnicowane płace, spowodowane właśnie tymi kryteriami.

Prezent na komunię dla dziewczynki od chrzestnej

Oryginalne pomysły na ciekawy prezent na komunię są naprawdę różne i nie ma też żadnych ograniczeń, może poza finansowymi. Jeśli jesteś matką chrzestną dziecka, które w tym roku przystępuje do pierwszej komunii, wybierz zarówno symboliczny prezent komunijny w stylu łańcuszek z medalikiem i ten bardziej konkretny. Może to być gotówka lub sportowy czy też elektroniczny przedmiot. Poniżej znajdziesz wiele propozycji, z których będziesz mogła skorzystać.

Prezent na komunię dla chłopca

Nie bój się wybrać dla chłopca prezentu w stylu zegarek czy łańcuszek z medalikiem. Chłopcy w dzisiejszych czasach także lubią nosić biżuterię. Możesz jednak wybrać nieco grubszy łańcuszek, żeby małoletni obdarowany nie skwitował, że to „dziewczyński”. Chłopcy, częściej niż dziewczyny, bardziej cieszą się z konsoli do gier czy też z samych gier, które są całkiem drogie. Spędzanie czasu w wirtualnym świecie to dziś codzienność.

Jeśli chcesz zaskoczyć młodego człowieka możesz postawić na gogle VR, czyli okulary z rozszerzoną rzeczywistością. To będzie naprawdę oryginalny prezent i nie jest aż tak drogi jak się wydaje. Tablet to niekoniecznie dobre rozwiązanie. Po pierwsze nie spodoba się rodzicom, którzy – uwierz mi – robią wszystko, aby nieco odciągnąć młodego człowieka od elektroniki, poza tym to urządzenie nie ma nic, czego dziecko nie miałoby w smarfonie. Jak dla mnie tablet przechodzi do lamusa.

Prezent na komunię dla chłopca od chrzestnego

Bycie chrzestnym młodego chłopaka to ważna funkcja. Pamiętaj, że istnieje społeczne przekonanie, które mówi, że od chrzestnego wymaga się dużo więcej – dosłownie. Oznacza to większy, bardziej wartościowy prezent a do tego wyjątkowy.

Nikt przecież nie chciałby dostać trzech zegarków, dwóch telefonów i pięciu łańcuszków, jak za starych dobrych czasów. Eh, ja to dostałam na komunię zegarek z długopisem i kalkulatorem. Kto pamięta takie prezenty? Wracając do zdublowanych prezentów, dobrym rozwiązaniem jest lista prezentów, tak aby bliscy nie wpadli na podobne pomysły.

Prezent komunijny od chrzestnego – gotówka

Można też wstępnie przekazać jaką kwotę zamierza się przeznaczyć na zakup np. smarfona, może rodzice zechcą dołożyć do tego prezentu i kupić coś lepszego? Jeżeli zupełnie nie masz głowy ani czasu na zbieranie informacji na temat zainteresowań obdarowywanego, zawsze możesz sprezentować kopertę z wybraną przez Ciebie kwotą.

Prezent na komunię dla chłopca od chrzestnej

Bądź dobrą chrzestną i zadbaj o zdrowie młodego człowieka stawiając na sportowy prezent. Będzie to świetna propozycja zarówno w przypadku tych aktywnych dzieci, jak i tych siedzących przed komputerami. Dla tych pierwszych będzie to kolejna sportowa pasja, a dla tych drugich szansa na zróżnicowanie swoich zainteresowań i wyjście z domu.

Sportowych propozycji jest naprawdę mnóstwo. Masz do dyspozycji hulajnogi, rowery, rakiety tenisowe, rolki. Łyżew nikt nie kupuje, bo przecież dziecko musiałoby czekać niemal pół roku, żeby ich użyć a w tym czasie noga zdecydowanie urośnie.

Prezent od dziadków na komunię

Dziadkowie należą do grona najbliższych osób, które chcą troszczyć się o swoich wnuków. Prezenty komunijne od dziadków często jednak są związane z wiarą, bo przecież im człowiek starszy tym częściej myśli o Bogu. Pamiętaj to, co pisałam wcześniej. Jeśli dziecko ma się cieszyć to warto połączyć prezent religijny z czymś, co będzie głównym prezentem, którym ucieszy się obdarowany.

Warto też zapytać zwyczajnie wnuka czy wnuczkę co by ją ucieszyło. Nie oznacza to jednak, że zaraz musisz kupić dosłownie to czego dziecko oczekuje. Dostosuj prezent do swoich możliwości finansowych.

Prezenty komunijne od dziadków

A może wybierzesz coś, co pozwoli Ci częściej spędzać z dzieckiem czas? Jeśli dziadkowie są aktywni fizycznie to może rower będzie okazją do wspólnych wycieczek rowerowych. Wartościowy prezent nie musi być drogi. Ważne, aby dziecko zwyczajnie się z niego ucieszyło. Ranking prezentów komunijnych podpowie jakie masz możliwości wyboru.

Jeżeli dziadkowie postawią na przykład na rower, to powstanie świetna okazja do wspólnych wycieczek rowerowych. Wartościowy prezent na komunię wcale nie musi być drogi. Najważniejsze, aby był trafiony i sprawił dziecku radość. Ranking prezentów na komunię może być w tej sytuacji bardzo przydatny.

Prezent na komunię dla dziecka

Każdemu i zapewne Tobie też zależy, aby prezent był naprawdę trafiony i wyjątkowy dla dziecka. Pamiętaj jednak, że to jeden z wielu prezentów, które w życiu zakupisz dla swojego bliskiego. Warto więc pamiętać, żeby nie przesadzać. To tylko jeden dzień i jedna uroczystość. Będą jeszcze urodziny, święta, osiemnastka, ślub, więc nie podwyższaj zbytnio poprzeczki.

Najprostsze rozwiązania okazują się tymi najlepszymi. Czasem niewielki, ale trafiony prezent ucieszy bardziej niż ten drogi, zupełnie nie związany z zainteresowaniami. Pamiętam jak córka znajomych dostała elektryczną, mega drogą hulajnogę i jej minę. Dziewczynka nie należała do grona osób z dobrą koordynacją ruchową. Hulajnoga wylądowała w piwnicy.

Prezent na komunię – im prościej tym lepiej

Pamiętaj więc, że symboliczny prezent na komunię może dużo bardziej ucieszyć dziecko, niż ten o znacznie większej wartości. Ważne, aby ten drobny prezent był zgodny z potrzebami obdarowywanego dziecka. Niektórzy starają się wymyślić unikalne prezenty na komunię. Niestety, ale nie każde dziecko to doceni. Warto do tej sprawy podejść bardzo indywidualnie.

Laptop jako prezent na komunię, od wielu lat cieszy się wysoką pozycją w rankingach trafionych prezentów na komunię. Czy aby na pewno? Nie jestem zwolenniczką kupowania najtańszego modelu laptopa tylko po to, by potem dziecko frustrowało się przy każdym jego odpaleniu. Zarówno zdalne lekcje jak i gry video mają wysokie wymagania. No chyba, że to pierwszy laptop dla dziecka a rodzina nie jest zbyt zamożna.

Jak wybrać laptop na prezent komunijny?

Jak wiesz, w dzisiejszych czasach, nawet pierwszoklasiści zmuszeni byli do zdalnej nauki. Laptop z pewnością więc, poza rozrywką, będzie narzędziem edukacyjnym. W cenie do 2000 zł możemy kupić pierwszy komputer, czym dziecko z pewnością będzie się cieszyć.

laptop na komunię do 2000

Jeśli jednak chcemy wnieść choć trochę wysiłku, sprawdźmy dwa parametry: czy komputer ma dysk SSD – dzięki czemu system będzie się dużo szybciej uruchamiał. Druga rzecz to pamięć RAM – im jej więcej tym lepiej – 8MB to najmniej. Jeśli znajdziesz model z wyższym parametrem tej pamięci – wybierz ten drugi. Nawet jeśli się nie znasz na sprzęcie możesz dobrać laptopa według tych dwóch parametrów.

Posiadanie telefonu, a zwłaszcza smartfona to już dzisiaj niemal obowiązek. Smartfon nie tylko pełni funkcję telefonu, dzięki czemu rodzice mogą mieć kontakt z dzieckiem, które przebywa poza domem. A im będzie ono starsze, tym ten czas się będzie wydłużał. Warto więc zakupić takie urządzenie.

Przy wyborze postawiłabym nie tylko na przeglądnięcie cen i parametrów technicznych, ale i na wybór znanej firmy. Dlaczego? Maluchy, poza używaniem telefonu, będą też chciały zakupić nie jedno kolorowe etui, których jest najwięcej dla znanych marek. Dla nich to ważne.

Smartfon będzie więc rozsądnym prezentem komunijnym, który będzie służył do podstawowej komunikacji, rozrywki, ale też edukacji i dostępu do internetu. Jest to więc prezent, który będzie spełniał wiele ról i z pewnością ucieszy zarówno dziecko, jak i jego rodziców.

Jeśli Twój „komunista” ma już smartfona możesz postawić na zintegrowany z telefonem zegarek. Taki smartwatch jest naprawę oryginalnym prezentem. Urządzenie, poza pokazywaniem aktualnego czasu, umożliwia sprawdzanie kto dzwoni, bez potrzeby wyciągania telefonu np. z plecaka.

najlepsze smartwatche na komunię

Ponadto może mierzyć tętno, ilość kroków, odległość przejechanych na rowerze kilometrów i pełnić wiele innych funkcji. Smartwatche są w różnych kolorach, wielkościach i z różnorodnymi funkcjami. Wybierz taki, który będzie odpowiadał za równo pod kątem ceny jak i upodobania dziecka.

Solidny powerbank na komunię to przydatna rzecz. Nic tak nie frustruje dziecka jak rozładowana bateria telefonu. Dzieci znacznie więcej czasu spędzają z telefonem w ręku, nie oznacza to, że spędzają z nim czas tylko na graniu. Ich świat, to wirtualne miejsce spotkań z kolegami, możliwość używania kalkulatora, translatora, przeglądania internetu i wiele innych możliwości.

Powerbank jako prezent na komunię pozwoli dziecku podładować różne urządzenia, wtedy gdy będą tego potrzebować. Kiedy przyda się najbardziej? Podczas szkolnej wycieczki na wspólnym biwaku. Wybierając powerbank kieruj się jego szybkością ładowania i mocą a także wagą. Te urządzenia potrafią być ciężkie!

Na rynku masz głównie do wyboru dwie marki konsol do gier, choć można też znaleźć niszowe rozwiązania. Jeśli dziecko nie jest pasjonatem starych gier wybierz jedną z dwóch propozycji czyli PS4 lub Xbox. Pamiętaj, że konsola to jedno a gry to dodatkowe koszty. Możesz jednak znaleźć w sklepach gotowe komplety konsoli razem z jedną lub dwoma grami.

Wybór gier to trudniejsza sprawa, gdyż nie wiesz jakie gry dziecko preferuje. Tu z pomocą przychodzą karty przedpłacone na gry. Znajdziesz je w sklepach z konsolami. Wystarczy dokupić taką kartę na wartość np. 100-300 zł a dziecko w tej cenie będzie mogło pobrać sobie grę na konsolę do tej wartości!

Twoje dziecko to amator książek i czytania? Czytnik będzie zatem będzie świetną propozycją jako dobry pomysł na prezent komunijny. Dzięki czytnikowi dziecko może mieć wiele książek pod ręką, bez konieczności ich dźwigania. Zwłaszcza, jeśli jego rodzina często podróżuje a dziecko lubi czytać.

Czytnik może być też zachętą dla tych dzieci, które nie lubią czytać. Połączenie ciekawej treści i nowej technologii może zachęcić młodego człowieka do czytania.  Ponadto czytnik może być też wykorzystywany nie tylko do czytania, ale i nauki, choćby języków obcych.

Wybierając czytnik sprawdzaj wielkość ekranu, obsługiwany rodzaj plików, możliwość przesyłania książek online oraz funkcje takie jak podświetlenie ekranu. Ranking prezentów na komunię nie może więc się obyć bez tej propozycji. Pomyśl też o płatnym dostępie do książek np. od Legimi lub innej biblioteki – taki zestaw ucieszy każdego mola książkowego!

Każde dziecko codziennie siedzi przy biurku, odrabiając lekcje czy grając w gry na komputerze. Spędza więc znaczną część dnia w pozycji siedzącej, obciążając kręgosłup. Krzesło gamingowe to świetny pomysł na prezent komunijny, który z pewnością ucieszy każde dziecko.

Fotele gamingowe to nie tylko wynalazek dla graczy gier video. To fotele zaprojektowane dla osób, które siedzą przez wiele godzin przy komputerze. Mają zwykle wiele funkcji umożliwiających przyjęcie jak najwygodniejszej i odpowiedniej postawy do pracy i rozrywki przy biurku. Mają też świetny design.

Taki prezent ucieszy też rodziców, którzy zobaczą dodatkowe zalety takiego fotela. Wybierając odpowiedni model sprawdź, czy ma ruchomą poduszkę pod lędźwie oraz poduszkę pod odcinek szyjny. Dodatkowo dobre modele mają też funkcję relaksu, czyli możliwość bujania się oraz możliwość dostosowania podłokietników.

Klawiatura mechaniczna na komunię to nieco tańsza ale i atrakcyjna propozycja prezentu. Nawet jeśli dziecko ma laptopa to taka klawiatura na pewno się przyda. Jest szczególnie użyteczna dla graczy. Dodatkowo posiada wiele funkcji, których zwykłe klawiatury nie posiadają. Możesz też dokupić odpowiednią mysz gamingową czy podkładkę do pary. No i koniecznie wybierz te podświetlane!

Choć coraz więcej miast posiada miejskie hulajnogi, to nie ma to co własna. Nie trzeba za nią dodatkowo płacić i odstawiać w określonych rejonach miasta. Co roku producenci prezentują nowe modele i coraz ciekawsze rozwiązania. Ten rodzaj prezentu przypada do gustu szczególnie chłopcom.

Najlepsze hulajnogi na komunię

Wybór nie jest prosty, bo modeli i rodzajów jest sporo. Jeśli zdecydujesz się na elektryczną wersję sprawdź jaką maksymalną prędkość osiąga dana hulajnoga i czy taka szybkość będzie odpowiednia dla dziecka. Ponadto, zobacz jaki jest jej rzeczywisty zasięg. Dzięki temu dziecko będzie wiedziało jak daleko będzie mogło się nią poruszać bez konieczności jej ładowania.

Tak, to dobry pomysł, jednak tylko dla dzieci, które pasjonują się tematem. W innym razie aparat wyląduje w szufladzie nieużywanych gadżetów. Dlaczego? Dzisiejsze smarfony mają często o niebo lepsze parametry niż nie jeden tani aparat fotograficzny.

Jeśli już chcesz zaskoczyć dziecko, a szczególnie dziewczynkę to może dobrym pomysłem będą aparaty typu Instax, które umożliwiają natychmiastowy wydruk zrobionego zdjęcia. Nie zapomnij jednak dokupić kompletu klisz, gdyż w samym aparacie będzie ich jedynie kilka.

Niedrogim pomysłem na prezent są słuchawki. To bardzo przydatny gadżet dla dzieci, które lubią nie tylko słuchać muzyki, ale i oglądają filmiki na YouTube czy słuchają audiobooków. Taki gadżet przyda się podczas zdalnych lekcji. Ich koszt nie będzie zbyt wysoki a dziecko z pewnością będzie zadowolone.

Wybierając słuchawki sprawdź czy są one podłączane na kabel czy bezprzewodowe. Te drugie będą wygodniejsze. Możesz też wybrać modele gamingowe o ciekawym designie lub takie, które mają ciekawe kształty np. kocich uszu. Aktualnie na rynku jest tak wiele modeli, że bez problemu kupisz dobrej jakości słuchawki w wybranym poziomie cenowym.

Oryginalny prezent na komunię numer jeden. Tego z pewnością nie ma jeszcze zbyt wiele dzieci, a więc dziecko będzie zachwycone. Komplet okularów i kontrolerów umożliwi dziecku przeniesienie się do rozszerzonej rzeczywistości, gdzie będzie mogło się uczyć i bawić. A co najważniejsze będzie w ruchu. Większość gier i zabaw wymaga kucania, machania rękami i podskakiwania więc jeśli porównasz to z graniem na siedząco – gogle wygrywają.

Oryginalne gogle VR na komunię

Pamiętaj, że podobnie jak w przypadku konsol, gry są dodatkowym kosztem, który trzeba ponieść. Zwykle kupuje się je online, więc dodatkowa gotówka na pierwszą grę będzie jak najbardziej ok.

Niezmiennie od kilkudziesięciu lat rower należy do grona dobrych prezentów komunijnych, choć dzieci coraz rzadziej na nim jeżdżą. Jeśli tylko dziecko będzie chciało wychodzić z domu na przejażdżki to możesz sobie podziękować. Już jesteście zwycięzcami – i ty i dziecko.

Wybór modelu zależy od aktywności dziecka. Tym najmniej aktywnym możemy zakupić rower miejski czy trekkingowy. Tym, którzy lubią poszaleć na dworze lepiej dobrać model górski czy BMX. Pamiętaj, że rower nie musi mieć od razu wszystkich gadżetów, ale kask na rower to podstawa.

Złote łańcuszki z medalikiem, kolczyki czy bransoletki będą świetną propozycją prezentu, który nie straci na wartości. Nawet jeśli dziecko nie będzie ich nosić od razu, to z pewnością będą je chętnie zakładać, jak podrosną. Biżuteria to ponadczasowy prezent, który zawsze się sprawdza.

Łańcuszek z medalikiem na komunię

Koperta i gotówka sprawdzą się zawsze. Jeśli nie wiesz co kupić na prezent zawsze możesz po prostu włożyć pieniądze do koperty i dać dziecku. Będzie mogło sobie kupić to czego rzeczywiście potrzebuje.

Jeśli szukasz informacji “ile się daje na komunię w 2024 roku” to daruj sobie te wyszukiwania. Przecież nie ma czegoś takiego jak “wymagana kwota”. Daj tyle, na ile cię stać, lub ile uważasz. To Twoja decyzja.

Jaki prezent na komunię – co ostatecznie wybrać?

Najważniejsze, aby prezent był trafiony. Naprawdę nie ma znaczenia, jak bardzo będziesz się wysilać aby znaleźć taki prezent, który będzie unikalny. Jeśli nie trafisz w gust czy zainteresowania dziecka, ono tego nie doceni. Nie wyrzucaj więc na próżno pieniędzy na przedmioty, które trafią do piwnicy.

Jeśli nie wiesz co kupić porozmawiaj z dzieckiem. Zapytaj co by chciało. Nie bój się powiedzieć, że może na niektóre pomysły nie będzie cię stać, ale weźmiesz je pod uwagę. Taka szczera rozmowa z pewnością ułatwi ci zadanie. Postaw na szczerość a nie na kreatywność. Tym razem to dziecko ma być zadowolone, nie ty.

Ranking najlepszych prezentów – czas skończyć

Ostatecznie zawsze możesz wybrać niedrogi prezent na komunię. W sumie liczy się gest dobrej woli oraz Twoja obecność. Jeśli potwierdziłeś, że będziesz, nie przychodź z pustymi rękami. Jeśli nie dysponujesz stosownym budżetem wybierz coś niedrogiego czy symbolicznego. Dziecko i tak będzie w tym dniu radosne, bo prezentów będzie wiele.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Ci się także spodobać
fwb
Czytaj dalej

Friends with benefits?- Na czym polega relacja FWB?

W dzisiejszym społeczeństwie relacje międzyludzkie przybierają różne formy i kształty, które nie zawsze mieszczą się w tradycyjnych ramach romantycznych związków. Jednym z takich nowoczesnych modeli jest relacja Friends with Benefits (FWB), co dosłownie oznacza przyjaciele z korzyściami. W tym artykule przyjrzymy się, czym dokładnie jest relacja FWB, jakie są jej cechy charakterystyczne, korzyści i potencjalne ryzyka.
Czytaj dalej
cytaty o życiu
Czytaj dalej

Cytaty o życiu – 50 gotowych tekstów do wykorzystania

Prawdziwe życie pełne jest wyzwań, trudności i doświadczeń. Czasem potrzebujemy jedynie kilku mądrych słów, aby spojrzeć na świat z innej perspektywy. Mądre sentencje o życiu stają się latarnią morską na naszej drodze, przypominając nam, że nawet w najtrudniejszych chwilach możemy odnaleźć siłę, by iść naprzód. Poniżej znajdziesz 50 wyselekcjonowanych, inspirujących cytatów mądrych ludzi, oraz tych zaczerpniętych z popkultury, które mogą być jak iskra, rozpalająca Twój entuzjazm i dodająca nadziei do codziennego życia.
Czytaj dalej
Czytaj dalej

Filmy na poprawę humoru Netflix – TOP 6 propozycji

Film to świetna forma rozrywki, która może dostarczyć nam wiele pozytywnych emocji. Nie ma nic lepszego niż dobry film, który wywoła u nas uśmiech na twarzy i poprawi humor. Na szczęście, jeśli masz dostęp do Internetu, to możesz łatwo znaleźć wiele dobrych filmów na Netflix. Netflix to popularna platforma streamingowa, która oferuje mnóstwo naprawdę dobrych filmów
Czytaj dalej
trendy 2022
Czytaj dalej

Trendy jesień-zima 2022-2023. Sprawdź czy masz te ubrania

Jesień to okres gdzie dni stają się krótsze, chłodniejsze a letnie sukienki kończą na ostatniej półce, aby móc ustąpić miejsca swetrom. Trendy nieustannie się zmieniają, ale pewne modele zawsze będą w modzie i to ich warto się trzymać. Sprawdź co warto mieć w swojej szafie i jak się przygotować na jesień 2022.
Czytaj dalej
cytaty o przyjaźni
Czytaj dalej

Cytaty o przyjaźni – 50 najlepszych tekstów wszechczasów

Magia przyjaźni jest fundamentem każdej trwałej relacji, transformując codzienne momenty w niezapomniane wspomnienia. W tym artykule prezentujemy zbiór inspirujących i głębokich refleksji na temat cennego daru, jakim jest prawdziwy przyjaciel. Przez cytaty o przyjaźni eksplorujemy różne wymiary międzyludzkich więzi, pokazując, jak przyjaźń wzbogaca i uzupełnia nasze życie.
Czytaj dalej