Czym są podcasty? Jakie podcasty warto dodać do playlisty?

Nareszcie w świecie podcastingu zaczęło się dziać z naciskiem na Polskę. Długo czekaliśmy na polskie podcasty, dobre podcasty. Jeśli nie jesteś wiernym słuchaczem, albo po prostu nie poznałeś jeszcze dobrych podcastów, ten post jest właśnie dla Ciebie. Oto lista najbardziej uznanych podcastów.

Czym są podcasty?

Według słownika, podcast to rodzaj publikacji radiowej najczęściej w formie audio, publikowanej w odcinkach. W przypadku rodzajów jakie istnieją i tematów na jakie możemy posłuchać to między innymi: sport, rozrywka, biznes, nauka, sztuka, moda czy kryminalistyka.

Podcasty i ich słuchanie niesamowicie działają na człowieka. Według badań nasza umiejętność skupienia na jednej rzeczy oraz przyswajania informacji po regularnym słuchaniu podcastów wydłuża się o 30%! To bardzo dobry wynik, człowiek przeciętnie za jednym razem może się skupić na maksymalnie 6 sekund. Potem zaczyna myśleć o całkowicie czymś innym, a potem wraca myślami do słuchacza.

Dlaczego podcasty są wartościowe

Sama forma jest bardzo wygodna. Robiąc różne rzeczy, możemy słuchać interesujących informacji w obszarze, który Cię interesuje. Często pytając o to w jakim momencie słuchacze lubią odtwarzać podcast to najczęściej podczas obowiązków domowych, prowadzenia samochodu, a nawet podczas samotnego spaceru.

Dzięki podcastom nie tracisz czasu jak podczas oglądania seriali. Ciężko jest się skupić w 100% na czynnościach, które wykonujemy i jednocześnie oglądając serial, wiadomości czy program telewizyjny.

Darmowe źródło wiedzy w podcastach

Podcasty to przede wszystkim darmowa forma uzyskania dostępu to wiedzy innych mądrych ludzi, którzy dzielą się tą wiedzą za darmo. Warto wtedy nawet wziąć długopis do ręki i zapisać sobie kilka wartościowych informacji i inspiracji.

Jeśli jednak lubisz jak coś Ci gra podczas różnych czynności to jeśli czeka Cię samotny spacer, długa droga do pracy, albo sterta ubrań do prasowania to znak aby w międzyczasie się zrelaksować ulubionym podcastem.

Strony, na których możesz słuchać podcasty z najwyższej półki

W Google Play i AppStore znajdziesz wiele aplikacji do odsłuchiwania podcastów. Wiele użytkowników znajdziesz na PodcastGo, dodatkowym atutem tej strony jest to, że możesz słuchać podcastów offline. Kolejnym rozwiązaniem beż przymusu wykupywania opcji premium to Spotify. Bez problemów możesz słuchać dowolne podcasty na tej aplikacji, doczekaliśmy się również oddzielnej kategorii „podcastowej”.

słuchawki, podcast relaks

Lista najlepiej ocenianych i najbardziej wartościowych podcastów.

  • MAŁA WIELKA FIRMA – niesamowity człowiek, prowadzący podcasty dla firm o biznesie. Marek Jankowski i jego goście radzą jak między innymi poprowadzić sprzedaż, usprawnić marketing. Drogi przedsiębiorco, to ponad 200 godzin darmowej wiedzy.
  • WIĘCEJ NIŻ OSZCZĘDZANIE PIENIĘDZY – podcast wysokich lotów. Michał Szafrański to nazwisko które warto zapamiętać, a jego słowa są prawdziwe. Wielokrotnie udowodnił, dostając wiele poleceń, że jego rady działają cuda. Z tej serii podcastów nauczysz się jak oszczędzać i inwestować pieniądze.
  • TU OKUNIEWSKA, JA I MOJE PRZYJACIÓŁKI IDIOTKI – Joanna Okuniewska, a te dwie serie podcastów pokochały polki i inne idiotki. Nikt nie mówił głośno, a każdy potrzebował wysłuchać historii miłosnych i złamanych serc polek na całym świecie.
  • KRYMINATORIUM – lubisz zagadki kryminalne? Zastanawiasz jak zaginęła Ilona Wieczorek? Marcin Myszka, specjalista od zagadek kryminalnych świetnie Ci wyjaśni, krok po kroku jak doszło do popełnienia każdego bardziej i mniej głośnego przestępstwa w Polsce jak i za granicą. Podcast jest bardzo klimatyczny, bardziej od CSI Kryminalnych Zagadek Miami.
  • 3% LEPSZY? – zastanawiasz się jak stać się lepszą wersją siebie? Jak zacząć się rozwijać, motywować do dziennych wyzwań? Ten podcast jest właśnie dla Ciebie.
  • PIĄTE. NIE ZABIJAJ – poruszane zostają tutaj sprawy o których mówiła cała Polska, albo te o których dzięki właśnie tym podcastom usłyszał nasz kraj. Sprawy niewyjaśnione, dziwne i straszne. Za to prawdziwe, które wydarzyły niedawno..
  • ŻURNALISTA – ROZMOWY BEZ KOMPROMISÓW – seria podcastów w formie wywiadów. Sam żurnalista to osoba, która ma na swoim koncie wydane książki a także własną linie ubrań. Wywiady przeprowadził m.in. z artystami, naukowcami czy gamerami. W sposób niekonwencjonalny przeprowadza szczere rozmowy.

Samych podcastów jest już naprawdę wiele. Każdy znajdzie swoje ulubione tematy, także warto przejrzeć listę proponowanych. Życzymy aby każdy znalazł ulubiony podcast, a nawet podcasty. Naprawdę warto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Ci się także spodobać
trendy 2022
Czytaj dalej

Trendy jesień-zima 2022-2023. Sprawdź czy masz te ubrania

Jesień to okres gdzie dni stają się krótsze, chłodniejsze a letnie sukienki kończą na ostatniej półce, aby móc ustąpić miejsca swetrom. Trendy nieustannie się zmieniają, ale pewne modele zawsze będą w modzie i to ich warto się trzymać. Sprawdź co warto mieć w swojej szafie i jak się przygotować na jesień 2022.
Czytaj dalej
Czytaj dalej

6 filmów do obejrzenia w serwisie Netflix, które natychmiast poprawią Ci humor

Film to świetna forma rozrywki, która może dostarczyć nam wiele pozytywnych emocji. Nie ma nic lepszego niż dobry film, który wywoła u nas uśmiech na twarzy i poprawi humor. Na szczęście, jeśli masz dostęp do Internetu, to możesz łatwo znaleźć wiele dobrych filmów na Netflix. Netflix to popularna platforma streamingowa, która oferuje mnóstwo naprawdę dobrych filmów
Czytaj dalej