Kiedy kupić wakacje?

Plaża, słońce, szum morza. Pogoda, która nigdy nie zawodzi, piękne widoki – każdy czeka na wymarzony urlop. Najczęściej wykorzystujemy swoje urlopy w okresie czerwca-sierpnia. A to wiążę się ze znacznie wyższymi cenami za wakacje. Kiedy kupić wakacje? Czy wstrzymać się i czekać na ceny last minute czy może zainteresować się tematem wakacji jeszcze zimą, wczesną wiosną? Dowiedź się jak znaleźć wymarzone wakacje w super cenie!

Last minute czy First minute?

Szukając wakacji oprócz ilości gwiazdek i miejsca główną rolę gra cena. Nikt nie lubi przepłacać za wakacje, a po okresie pandemii dobrze wiemy, że biura chcą zarobić jak najwięcej kosztem klientów. Jednak są dwa najlepsze momenty kiedy możesz upolować naprawdę ciekawą wycieczkę.

Pierwszy moment jest dla osób, którzy już wiedzą kiedy mają wolny czas na zakup wakacji. Oferta pojawia się już na przełomie grudnia/stycznia i według statystyk ceną są niskie. Najtańsze kierunki w tym roku to zdecydowanie Turcja, Tunezja, Bułgaria. Są to kierunki z bardzo dobrymi hotelami, piaszczystymi plażami i ciekawymi miejscami do zobaczenia. Jeśli wybierasz się większą grupą, też nie zostawiaj tematu wakacji na ostatnią chwilę. Pamiętaj, że miejsc stojących w samolocie nie kupisz, niestety.

Kiedy kupić wakacje? To nic innego, jak propozycje podróży, których realizacja przypada w bardzo krótkim czasie od zamieszczenia oferty. Last minute to promocje wakacyjne pojawiąjące najszybciej na tydzień przed. Jeśli biuro podróży odnotuje na dany kierunek, hotel, bądź lot niską sprzedaż wtedy stara się wyprzedać miejsca w dużo niższych cenach. Nie oznacza to jednak, że osoby pracujące w regularnym trybie nie mogą pozwolić sobie na taki wyjazd. Warto po prostu zaplanować urlop w danym terminie, a krótko przed nim wykupić upragnioną wycieczkę.

Niższa cena nie oznacza gorzej jakości wyjazdu.

Kiedy kupić wakacje? Oferty last minute nie oznaczają wcale, że zostaniesz potraktowana gorzej bez obsługę samolotu, hotelu. Jest to jeden z największych mitów jakie krążą wokół ofert last minute. Umowa, którą podpisujesz z biurem podróży to nic innego jak warunki na jakie się zgadzasz oraz do jakich się zobowiązujesz. Przepisy regulowane są dzięki ustawie o usługach turystycznych, dlatego wszyscy klienci traktowani są jednakowo i przysługują im takie same prawa.

Kiedy kupić wakacje? Poznaj termin last minute

Wyjazd last minute wiąże się najczęściej z umiejętnością podjęcia szybkiej decyzji. Kupując wakacje na kilka dni przed wyjazdem, miej przygotowane najpotrzebniejsze rzeczy, sprawdź czy paszport jest ważny, albo dowód osobisty – w zależności od kierunku.

Po pierwsze dla komfortu – to wystarczający czas, żeby spokojnie się spakować, i przygotować do wyjazdu. Po drugie – każdy liczy na jeszcze niższą cenę niż jest na tydzień przed. Cena może ulec zmianie, ale nie zawsze. Nie warto być pazerną osobą na jak najniższą cenę, zwłaszcza jeśli masz ograniczony urlop a samolot odleci bez Ciebie.

Oferty mogą być przebrane – kiedy kupić wakacje last minute dla maksymalnie dwóch osób

Jeśli jesteś osobą bardzo wymagającą, oraz masz swoje konkretne własne potrzeby to musisz mieć świadomość, że aż tak szerokiego wachlarza ofert nie będzie podczas szukania na ostatnią chwilę wakacji. Dobrze jest się nie ograniczać do jednego kierunku, znajdź sobie parę alternatyw.

Pamiętaj, czytaj opinie o hotelach!

Wakacje last, super kierunek oraz cena. Przed zakupem sprawdź obowiązkowo opinie na temat hotelu nad jakim się zastanawiasz. Najsłynniejszy portal, który ma najwięcej opinii z całego świata. Portal TripAdvisor – znajdziesz tam mnóstwo opinii, realnych zdjęć i filmików na temat wszystkich hoteli.

Jak uniknąć wtopy? Zanim zarezerwujesz wakacje Last Minute, sprawdź:

  1. Ważność dokumentów takich jaj paszport/dowód osobisty bądź certyfikat szczepień.
  2. Czy do wylotu jest potrzebna wiza?
  3. Jeśli jedziesz z dzieckiem jakie dokumenty musisz mieć, pamiętaj legitymacja szkolna nie wystarczy.
  4. Każde biuro podróży odpowie na te ważne pytania podczas zakupu wycieczki, bądź przez centralę.

Życzymy niskich lastów i wysokiej jakości wakacji!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Ci się także spodobać
ezgzamin ósmoklasisty lubin 2023 szkoły średnie lubin
Czytaj dalej

Egzamin ósmoklasisty 2023

Jesteś rodzicem ósmoklasisty i jak większość rodziców dzieci w tym wieku czekasz z niecierpliwością na moment, w którym twoja pociecha dostanie się do wybranej przez nią szkoły średniej? Egzamin ósmoklasisty 2023 spędza twój sen z powiek? Sprawdź co musisz wiedzieć na ten temat.
Czytaj dalej
wakacje 2023
Czytaj dalej

Gdzie polecieć na wakacje? Przegląd Europy

Wybierając cel podróży na wakacje, Europa oferuje niezliczoną ilość fascynujących miejsc do zwiedzania. Od malowniczych miast pełnych historii i kultury po oszałamiające krajobrazy przyrody, kontynent ten ma wiele do zaoferowania podróżnym, którzy marzą o wakacjach na własną rękę. Oto przegląd kilku miejsc, które warto rozważyć przy planowaniu swojej następnej przygody w Europie.
Czytaj dalej