Regularne stosowanie maseczek na noc dostosowanych do potrzeb Twojej cery szybko przynosi zadziwiające rezultaty. Gdy śpisz, składniki aktywne zawarte w kosmetykach są lepiej wchłaniane przez skórę. Warto to wykorzystać, zwłaszcza że nakładanie maski na noc to nic trudnego.
Po co nakładać maskę na noc?
Kiedy śpimy, w naszym organizmie toczą się intensywne procesy naprawcze, które dotyczą także skóry. Następują kilkukrotnie szybsze niż za dnia podziały komórkowe. Do układu limfatycznego usuwane są zbędne substancje. Włókna elastyny się regenerują. Dochodzi do wyrównania poziomu wody w tkankach, wzrostu temperatury i ciśnienia. Skóra staje się dotleniona, a dzięki temu, że podnosi się poziom substancji przeciwzapalnych, zwalcza podrażnienia.
Te wszystkie procesy zachodzą stopniowo od godziny 22.00-23.00. Między 1.00 a 2.00 następuje bardzo intensywna regeneracja komórek. Skóra jest dobrze ukrwiona i chętnie wchłania wtedy dobroczynne składniki odżywcze. Wobec tego kosmetyk nałożony przed snem zadziała z dużą skutecznością. Warto to maksymalnie wykorzystać i sięgnąć po bogato składnikową maseczkę na noc.
Ostateczne rezultaty zależą oczywiście od składu kosmetyku. Jeżeli jesteś po 40, na pewno zależy Ci na niwelowaniu oznak zmęczenia, wygładzeniu zmarszczek i poprawie elastyczności skóry. Marzy Ci się też „plumping effect” o poranku, czyli twarz mocno nawilżona, bogato odżywiona, naprężona i jędrna? Sięgnij więc po maskę na noc, która doda blasku, nawilży Twoją skórę, zapobiegnie ucieczce wody z naskórka i opóźni procesy starzenia (np. https://dabia.eu/produkt/maska-do-twarzy-na-noc-calm-sleep-recovering-night-mask/).
Jak aplikować całonocny kosmetyk?
Pierwszym krokiem jest zmycie makijażu. Należy o to zadbać niezależnie od okoliczności. Kolorowe kosmetyki wymieszane po całym dniu z sebum, kurzem i brudem uniemożliwią regenerację skóry i przyczyniu się do jej szybszego starzenia. Dodatkowo, jeśli stosujesz SPF, warto się go pozbyć na koniec dnia z twarzy, by skóra mogła w pełni wchłaniać substancje aktywne z aplikowanego kosmetyku.
Ponieważ mleczka i płyny miceralne zostawiają na skórze pewne substancje, a poza tym mogą niedokładnie usunąć zanieczyszczenia, zmyj wszelkie pozostałości pianką lub żelem do twarzy. Doskonałym rozwiązaniem dla cery dojrzałej jest zastosowanie olejku oczyszczającego. To efektywne oczyszczanie dwufazowe bez stosowania wacików i pocierania nimi twarzy. Cząstki olejku łatwiej łączą się z resztkami makijażu, filtrów przeciwsłonecznych, sebum oraz tym wszystkim innymi zanieczyszczeniami zebranymi na skórze w ciągu dnia, i po połączeniu z wodą je usuwa. Dodatkowo możesz wykonać peeling (nie częściej niż 2-3 razy w tygodniu).
Kolejnym etapem przygotowania cery przed nałożeniem maseczki na noc jest użycie toniku, który przywróci jej naturalne pH.
Kiedy już mamy za sobą te wszystkie czynności, czas przejść do aplikacji naszego kosmetyku. Maska na noc zazwyczaj ma konsystencję gęstego kremu. Możesz nakładać ją bezpośrednio rękoma albo za pomocą pędzelka. Omijaj okolice oczu i usta.
Teraz już wystarczy tylko się położyć, a maska zrobi resztę za Ciebie. Jeśli Twoje problemy ze zmęczoną cera wynikają z tego, że żyjesz w stresie, przechodzisz cięższy okres w swoim życiu pełen napięć, albo wkraczasz w okres transformacji menopauzalnej (lub jesteś w okresie perimenopauzy) i odczuwasz efekt fluktuacji hormonów powodujących zmienność nastrojów, kłopoty ze snem i trudności z regeneracją, warto kierować się zasadą INNER OUTER CARE. O co chodzi? Więcej na ten temat przeczytasz na: https://dabia.eu/.
#artykułpartnera #współpraca
fot. Freepik