Perfumy a woda toaletowa – czym się różnią?

Piękny zapach otaczający Twoje ciało to często źródło pewności siebie i sposób na zrobienie dobrego wrażenia. Zazwyczaj sięgamy po wodę toaletową czy perfumy. Sprawdź, czym różnią się one między sobą. Co lepiej sprawdzi się w Twojej kosmetyczce?

Piękny zapach otaczający Twoje ciało to często źródło pewności siebie i sposób na zrobienie dobrego wrażenia. Zazwyczaj sięgamy po wodę toaletową czy perfumy. Sprawdź, czym różnią się one między sobą. Co lepiej sprawdzi się w Twojej kosmetyczce?

Woda toaletowa a perfumy – skład

Podstawową różnicą, którą możesz poczuć przy pierwszym psiknięciu, jest intensywność zapachu. Wynika to z faktu, że oba te rodzaje produktów mają odmienne stężenie olejków zapachowych w formule. W przypadku perfum stężenie to wynosi od 20% do 40%. Tym samym odznaczają się dużą intensywnością.

Woda toaletowa to przykład produktów zapachowych o delikatniejszej woni. W związku z tym stężenie olejków zapachowych wynosi od 5% do 15%. W ten sposób formuła daje wrażenie lżejszej i mniej intensywnej. Ze względu na niewielki udział elementu zapachowego, woń znacznie szybciej się ulatnia i nie pozostawia śladu na ciele czy ubraniach.

perfumy a woda toaletowa

Trwałość – co wybrać?

Trwałość okazuje się często jednym z czynników, który ma duży wpływ na decyzję o zakupie danego kosmetyku. Tak też jest w przypadku perfum czy wód toaletowych. Wiesz już, jakie są różnice w składach tych obu propozycji. Tym samym, jeśli szukasz czegoś, co będzie odznaczało się wyjątkową trwałością, wybór powinien paść na perfumy – przykładowo z asortymentu sklepu internetowego Amisell.

Z reguły zapach perfum powinien utrzymywać się na skórze do kilku godzin, chociaż zdarzają się propozycje, które pozostaną z Tobą od rana do wieczora. Jeśli szukasz woni o znacznej intensywności, a zarazem dużej trwałości, możesz sięgnąć po niszowe perfumy orientalne, takie jak Mancera Intense Red Tabacco czy Mancera Cosmic Pepper. Te kompozycje potrafią być wyczuwalne na ubraniach przez naprawdę długi czas.

Woda toaletowa stanowi natomiast grupę zapachów, które zazwyczaj utrzymują się na skórze do około 4 godzin. Okazują się idealnym wyborem wśród osób zainteresowanych subtelnymi woniami. Zazwyczaj w produktach tych dominują nuty lekkie i dziewczęce. Wśród takich kompozycji możesz wybierać dominujące aromaty wanilii, karmelu, kwiatów czy cytrusów.

perfumy trwałość

Kiedy woda toaletowa, a kiedy perfumy?

Istnieje wiele sytuacji, w których przynajmniej odrobina delikatnej woni przyda się dla zrobienia dobrego wrażenia na gościach. Jednak otoczenie siebie zapachem nie jest jedynie czymś, co robisz dla komfortu innych, ale również dla własnego samopoczucia. Gdy masz na swojej skórze odpowiednią nutę zapachową, możesz czuć się pewniej we wszelkich sytuacjach.

Jeśli zatem czeka Cię intensywny dzień pełen wyzwań, postaw na produkt, który w pełni odpowiada Twoim potrzebom. Woda toaletowa może być świetnym wyborem dla osoby potrzebującej jedynie delikatnej mgiełki i lekkich zapachów. Jeżeli natomiast chcesz podkreślić swój indywidualizm, postaw na niszowe perfumy o orientalnych nutach. W ten sposób poczucie pewności siebie będzie Ci towarzyszyć przez długie godziny. Nie bój się eksperymentować z zapachami i szukaj idealnych rozwiązań dla siebie.

czym się różni woda toaletowa od perfum?

#artykułsponsorowany #współpraca; fot. Canva

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Ci się także spodobać