Czego pragną kobiety?

Zdziwisz się, ale to wcale nie będzie związane z tym „Jak znaleźć bogatego męża”. Zaskoczę Cię – kobiece potrzeby nie kończą się zdaniem “I żyli długo i szczęśliwie”, rodem z filmu „Pretty Woman”. Przecież nie każda kobieta to biedny Kopciuszek, którą może uratować tylko bogaty i przystojny mężczyzna. Czego pragną kobiety jeśli nie księcia?

Czy kobiety pragną męża w stylu Greya?

Ponoć każda księżniczka czeka na swojego księcia na białym koniu. Tę historię znamy przecież niemal z każdej bajki o księżniczkach. I w sumie wiele dziewcząt być może tak sobie wyobraża swoje życie. Nie, tak serio to zupełnie nie. Czasy kiedy dziewczyny liczyły, że zasobny portfel partnera będzie antidotum na całe zło tego świata już dawno minęły.

Jeśli usłyszałeś, że jako facet, wystarczy, że będziesz mieć gruby portfel i będziesz dobry w łóżku to panna będzie twoja – zmień źródło. Kobieta owszem będzie zadowolona, że masz kasę i znasz ars amandi, niemniej jednak to nie wystarczy do tego aby utrzymać związek. Takie relacje zwykle liczy się na godziny…

A zatem czego pragną kobiety tak zwyczajnie w życiu, jeśli nie pieniędzy i seksu? Pozwól, że przedstawię Ci swoje przemyślenia.

Kobiety chcą równouprawnienia

Kobiety chcą być traktowane tak samo jak mężczyźni – i nie mam tu na myśli jakichś skrajnych, feministycznych haseł. Podobnie jak mężczyźni chcą zdobyć dobre wykształcenie, w kierunku jaki je interesuje bez względu na swoją płeć. Podobnie jest z pracą. Dziś nie dziwi już nikogo strażaczka czy kobieta żołnierz.

Kobiety pragną się rozwijać, awansować i zajmować kierownicze stanowiska. Kobieta chce być także aktywnym członkiem społeczeństwa, pełniąc role społeczne i polityczne. Pomimo, że już dawno wywalczyły sobie takie prawo to osiągnięcie realnych wyników wciąż nie jest takie proste.

Kobiety chcą także podobnie zarabiać, gdyż w dalszym ciągu widać znaczące różnice w zarobkach kobiet i mężczyzn na podobnych stanowiskach. Chcą także wspólnego podziału obowiązków domowych, jako że patriarchalny model rodziny, gdzie ojciec domu zarabia a kobieta zajmuje się domem dawno odszedł do lamusa.

Równouprawnienie kobiet i mężczyzn

Kobiety potrzebują zrozumienia i akceptacji

Tak, kobiety potrzebują zrozumienia. Zostać wysłuchanym i zrozumianym to jedna z ważniejszych potrzeb każdego człowieka. Każdy z nas chce osiągnąć jakieś cele, ma własne przekonania oraz system wartości, którym się kieruje. Nie oznacza to, że inni muszą się ze wszystkim zgadzać, ważne aby uszanowali czyjąś odmienność.

Kobiety pragną zrozumienia i akceptacji w domu, wśród najbliższych członków rodziny i przede wszystkim od partnera. Chcą wyrażać swoje zdanie i co więcej, oczekują aby partner spróbował je zrozumieć i zobaczyć ich punkt widzenia.  Podobnie jest z oczekiwaniami w miejscu pracy.

Kobiety pragną być rozumiane na wielu płaszczyznach. Od światopoglądowych, po codzienne drobne sprawy. Chwilami potrzebują podyskutować lub ponegocjować w ważnych dla nich sprawach, innym razem zwyczajnie porozmawiać o błahych tematach, tak aby się wygadać.

Kobiety lubią też słuchać czyichś opinii, jednak nie jest to jednoznaczne, że z nich skorzystają. Najważniejsze, aby ktoś nie tylko wysłuchał tego, co mówi kobieta i zdawkowo pomrukiwał “uhm”, Kluczową sprawą jest aktywne uczestniczenie w rozmowie.

Dlatego ważne jest aby osoby w naszym otoczeniu były tymi, którym zależy na dobrej relacji z nami. Takiej relacji, gdzie wzajemnie się rozumiemy a przede wszystkim staramy się akceptować swoją odmienność.

Poczucie bezpieczeństwa jest ważne dla kobiety

Mimo wszystko chcemy czuć się bezpieczne. I to pod wieloma względami. Kobiety chcą mieć na kim się oprzeć, zwrócić z pomocą w trudnych chwilach. Szukają wtedy wsparcia u bliskich: męża, partnera, rodziców, przyjaciół czy rodzeństwa. Ważne, aby mieć kogoś takiego, na kim możemy polegać wtedy, kiedy będziemy tego potrzebować.

Każda z nas chce mieć też własny kąt, bez względu na to czy jesteśmy na etapie własnego pokoju w domu rodzinnym, czy własnego mieszkania czy domu. Dziś nie wystarcza nam, że to przyszły mąż ma dom, do którego mamy się wprowadzić, bo statystycznie małżeństwa się czasem rozpadają i co wtedy?

Poduszka finansowa i oszczędności. Wbrew pozorom kobiety szybko zrozumiały, że bez niezależności finansowej niewiele się w życiu się da bez proszenia o czyjąś zgodę. Dziś kobiety chcą być niezależne i zaoszczędzone pieniądze dają tę niezależność wraz z poczuciem bezpieczeństwa.

Kobiety pragną rozwijać swoje pasje

Kiedyś pasją każdej kobiety było wychowanie dzieci i dbanie o dom. Dziś nie każda z nas chce pełnić taką rolę. Dzisiaj mierzymy daleko i sięgamy wysoko. Nasze marzenia i pasje są nieograniczone. Chcemy podróżować, uprawiać ekstremalne sporty czy prowadzić eksperymenty. I co najważniejsze większość z nas potrafi pogodzić te pasje z życiem rodzinnym.

To czego pragniemy to pełnego wsparcia w rozwijaniu naszych pasji ze strony partnera czy rodziny. Chcemy mieć czas na lekcje tańca, warsztaty z psychologii czy lekcje hiszpańskiego. Jeśli nasza rodzina nie tylko potrafi nas w tym wspierać, ale i umie docenić nasze starania czujemy się szczęśliwe i spełnione. A przecież o to w życiu chodzi, prawda?

Zaufanie daje kobiecie poczucie wolności

Wszystkie potrzeby kobiety wiążą się z zaufaniem. Jeśli mamy obok kogoś kto darzy nas zaufaniem, możemy czuć się swobodnie. Nie musimy się tłumaczyć ze swoich działań i podejmowanych decyzji. Czujemy absolutny spokój, bo wiemy, że możemy być sobą.

Związki oparte na podejrzeniach, zarzutach czy zazdrości są męczące i niezwykle stresujące. Na dłuższą metę nie do wytrzymania. Każdy chce swobodnie działać i mieć poczucie, że najbliżsi mu ufają. To niezwykle ważne dla „zdrowego ducha”.  

Zaufanie jest jak bilet na przejazd. Trzymając go w ręku nie stresujemy się, że dostaniemy mandat, kiedy do autobusu wsiądzie kontroler.

Pede nascetur eros

Jeśli wiesz już czego pragną kobiety, udzielę Ci ostatnich wskazówek jako troskliwemu partnerowi:

  1. Daj kobiecie to czego sam oczekujesz.
  2. Wysłuchaj jej nawet wtedy, gdy się z nią nie zgadzasz.
  3. Bądź dla niej oparciem.
  4. Wspieraj ją w rozwijaniu jej pasji.
  5. Zaakceptuj ją taką, jaka jest i zaufaj jej.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Ci się także spodobać
trendy 2022
Czytaj dalej

Trendy jesień-zima 2022-2023. Sprawdź czy masz te ubrania

Jesień to okres gdzie dni stają się krótsze, chłodniejsze a letnie sukienki kończą na ostatniej półce, aby móc ustąpić miejsca swetrom. Trendy nieustannie się zmieniają, ale pewne modele zawsze będą w modzie i to ich warto się trzymać. Sprawdź co warto mieć w swojej szafie i jak się przygotować na jesień 2022.
Czytaj dalej
Depresja natostolaktów
Czytaj dalej

Jak wspierać nastolatki w walce z depresją – praktyczne wskazówki dla rodziców

Każdy rodzic pragnie, aby ich dziecko było szczęśliwe i zdrowe. Niestety, depresja dzieci i młodzieży staje się coraz większym problemem. W obliczu tego wyzwania jako rodzice, możemy odegrać kluczową rolę we wspieraniu naszych nastolatków. Zobacz, jak możesz skutecznie pomóc swojemu dziecku w radzeniu sobie z depresją. Sprawdź co dla was może być pomocne.
Czytaj dalej