Masaż twarzy Kobido – czy warto?

Japoński masaż twarzy Kobido to tak naprawdę jedna z najstarszych technik na świecie. Wymaga on dużego doświadczenia, a przede wszystkim ogromnej wiedzy. Dobrze wykonany masaż twarzy Kobido pozwala uzyskać niesamowity efekt. Czy warto taki zabieg wykonać? Przekonaj się sama!

Japoński masaż twarzy Kobido – wyjaśnienie

Masaż twarzy Kobido to techniki masażu o różnorodnej intensywności. Głosi on teorię, że piękno jest odzwierciedleniem stanu organizmu oraz jest wynikiem zdrowia fizycznego, emocjonalnego i psychicznego. Działa nie tylko na powierzchnię skóry, ale również na mięśnie oraz głębsze warstwy skóry. Jego celem jest usunięcie napięcia oraz uaktywnienie nerwów. Masaż Kobido jest głównie wykonywany na twarzy, lecz inne części ciała mogą również zostać poddane temu zabiegowi (brzuch, pośladki, dekolt).

masaż twarzy kobido

Masaż twarzy Kobido – etapy wykonywania

W pierwszym etapie masażu Kobido wykonuje się masaż relaksujący, który usuwa napięcia oraz eliminuje negatywne emocje. Drugi etap składa się z masażu tkanek głębokich, który opiera się na ruchach perkusyjnych oraz podszczypywaniu. Trzeci etap to akupresura, czyli uciskanie wybranych punktów, które wpływają na wewnętrzne organy.

masaż twarzy kobido

Japoński masaż twarzy – kiego warto go wykonać?

Jest to alternatywa dla szerokiej oferty zabiegów medycyny estetycznej. Jest on w pełni naturalny oraz nieinwazyjny. Wskazaniem dla wykonania tego zabiegu jest zlikwidowanie napięć mięśniowych szyi oraz karku oraz eliminacja stresu. Osoby, którym zależy na młodym wyglądzie, a nie chcą wykonywać botoksu bądź zastrzyków z kwasu hialuronowego powinny zainteresować się masażem Kobido, który być może okaże się strzałem w dziesiątkę.

Jak często wykonywać masaż Kobido?

Dla najlepszych efektów warto wykonać serię japońskich masaży Kobido. Na początku poddania się temu procesowi, warto wykonać 5-7 zabiegów co tydzień. Później wystarczy wykonywać zabieg co kilka miesięcy, aby utrwalić efekty.

Kiedy zrezygnować z zabiegu Kobido?

Przeciwskazaniami do wykonania zabiegu Kobido są stany zapalne skóry, nadciśnienie, rany oraz otarcia i podwyższona temperatura. Należy również pamiętać o zachowaniu odstępu czasu, jeśli korzystało się z innych zabiegów.

masaż twarzy kobido

Masaż twarzy Kobido – efekty

Japoński masaż działa liftingująco. Różnorodność sposobu masowania oraz poziomy intensywności masażu umożliwiają zmniejszenie napięcia mięśni twarzy. A co za tym idzie? Prowadzi to do zmniejszenia widoczności zmarszczek na twarzy.

Efekty masażu Kobido dla urody

Efekty, jakie można zauważyć po wykonaniu serii zabiegów Kobido to:

  • wygładzenie zmarszczek, fałd oraz bruzd na skórze;
  • ujędrnienie oraz lifting skóry;
  • odprężenie mięśni twarzy;
  • zmniejszenie obrzęków pod oczami;
  • odzyskanie blasku skóry;
  • usunięcie toksyn.

Zmiany są widoczne już po pierwszym wykonanym zabiegu. Należy jednak pamiętać, że efekty będą naprawdę zadowalające gdy wykona się serię zabiegów.

Czy warto wykonać masaż twarzy Kobido?

Wiele kobiet wybiera masaż Kobido dlatego, że jest to doskonały lifting twarzy bez użycia skalpela. Jest to znakomita propozycja dla osób ceniących sobie naturalne zabiegi. Masaż ten jest bardzo przyjemny, przy czym relaksuje zarówno ciało, jak i umysł. Jest to skuteczna metoda na pozbycie się stresu oraz napięcia. Czy warto? Oczywiście, że tak!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Ci się także spodobać