Toksyczne związki – jak seriale idealizują takie relacje?

Często na ekranie widujesz pary, które przez 8 albo i więcej sezonów borykają się z sytuacjami takimi jak zdrady, kłótnie, rozstanie, intrygi. Potem, jak gdyby nic postanawiają wrócić do siebie? Tak, to są właśnie toksyczne związki. Dlaczego w serialach toksyczne związki odgrywają główne skrzypce? Tego dowiesz się z artykułu.

Toksyczna miłość przypomina uzależnienie

Osoba, która nadmiernie wykorzystuje Twoje słabości w związku często robi to ponieważ dzięki temu czuje, że żyje. Wie jak w łatwy sposób może w wręcz obsesyjny sposób manipulować Tobą tak, abyś zawsze czuła, że bez partnera nic nie znaczysz. To jest idealny przykład toksycznego związku. Sama Carrie Bradshow z serialu „Seks w Wielkim Mieście” przez cały serial, dwa filmy otaczała się wieloma partnerami, jednak to Mr. Big zawrócił jej w głowie na tyle, że nie potrafiła bez niego ułożyć sobie życia. Bigg nie doceniał Carrie, a ona jego aż za bardzo. Jak to jest, że oglądając taki jak te toksyczne związki wciąż nie wyobrażamy sobie że Carrie i Mr. Big nie są razem?

Carry Bradshow i Mr. Big

Sprawdź wpisz na temat drugiego rozstania, dowiedź się czy warto – Rozstanie, a druga szana?

Wniosek dla każdej kobiety po serialu „Seks w Wielkim Mieście”, jest prosty. Mężczyzna może nami kierować, decydować o spotkaniach, o tym jak będziesz spędzać czas wolny, może Cię nie doceniać, może być pozbawiony cech, które lubisz w mężczyznach, bo na końcu i tak skończy się to ślubem. Takie są właśnie toksyczne związki.

Upiększanie toksycznej relacji przez seriale

Seriale, w których często jest ukazywana miłość są traktowane jak normalne rozterki miłosne, jak coś co każdej z Nas ma prawo się przydarzyć i ma prawo gościć w naszym życiu, dopóki to partner nie stwierdzi, że może warto spróbować. Ma to niesamowicie duży wpływ na widzów, którzy są podatni i naiwni. Zwłaszcza młode osoby, które i tak na co dzień mają skomplikowane życie miłosne. Nie dążcie to samo destrukcji, taki modele związków są toksyczne, niezdrowe i nie wolno doprowadzić do takich sytuacji. Pamiętaj, że odcinek w serialu trwa 45 minut, a życie całe czas się toczy.

Toksyczny związek

To seriale kształtują nasze myślenie podczas dorastania

Szalone romanse, który zaciekle oglądasz w telewizji mają duży wpływ na to jaką drogę obierzesz. Każda z nas wie kim są Chuck i Blair z serialu telewizyjnego „Plotkara”. W ich relacji czerwonych flag można by wywiesić tysiące a mimo to ich związek przetrwał. Para zwodziła się, wplątywała w zawiłe gry i nie była wobec siebie szczera. Nie odrywaj się od rzeczywistości, myśl o tym co masz tu i teraz. Ich związek w serialu był bardzo burzliwy a w normalnym życiu myślę, że Chuck i Blair daliby sobie kosza już po pierwszej próbie – z tym, że na stałe.

Serial plotkara chuck i blair

Ross i Rachel z serialu „Przyjaciele” to karuzela, do której każdy wsiadł i obserwował przez 10 sezonów jak skończy się ich relacja. Łączyło ich naprawdę wiele, mieli przecież wspólne dziecko. Mimo to liczba prób i szans nie ma tutaj limitów. W prawdziwym życiu nie powinno być tak, kiedyś z tej karuzeli trzeba po prostu wysiąść.

Obsesyjna, destrukcyjna miłość – toksyczne związki

Serial „You” a w nim psychopatyczny młody mężczyzna o imieniu Joe z tendencją do stalkowania kobiet i mordowania ludzi, którzy mu to utrudniają. Po drugiej stronie Love kłamczucha i manipulantka. Fabuła opiera się głównie na działaniach destrukcyjnych, wobec siebie. Oboje posiadają mroczne strony, razem niezwyciężeni, jednak, gdy staną po przeciwnych stronach są zmuszeni to krzywdzenia siebie nawzajem.

Serial You toksyczne związki

Fani lubią jak coś się dzieje, gdy w grę wchodzą duże emocje i wielkie niewiadome. Pamiętaj, że w prawdziwym życiu tak nie powinno wyglądać. Związek toksyczny czy na wielkim ekranie czy w życiu jest jedną wielką czerwoną flagą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Ci się także spodobać
trendy 2022
Czytaj dalej

Trendy jesień-zima 2022-2023. Sprawdź czy masz te ubrania

Jesień to okres gdzie dni stają się krótsze, chłodniejsze a letnie sukienki kończą na ostatniej półce, aby móc ustąpić miejsca swetrom. Trendy nieustannie się zmieniają, ale pewne modele zawsze będą w modzie i to ich warto się trzymać. Sprawdź co warto mieć w swojej szafie i jak się przygotować na jesień 2022.
Czytaj dalej
Depresja natostolaktów
Czytaj dalej

Jak wspierać nastolatki w walce z depresją – praktyczne wskazówki dla rodziców

Każdy rodzic pragnie, aby ich dziecko było szczęśliwe i zdrowe. Niestety, depresja dzieci i młodzieży staje się coraz większym problemem. W obliczu tego wyzwania jako rodzice, możemy odegrać kluczową rolę we wspieraniu naszych nastolatków. Zobacz, jak możesz skutecznie pomóc swojemu dziecku w radzeniu sobie z depresją. Sprawdź co dla was może być pomocne.
Czytaj dalej