5 sposobów na skuteczną komunikację z partnerem

Komunikacja z partnerem jest kluczowym elementem do zbudowania silnego, zdrowego związku. Brzmi to może banalnie, ale za to prawdziwie. Postanowiliśmy przygotować dla Was 5 porad/sposobów na to aby usprawnić komunikację między Tobą a Twoim partnerem.

Komunikacja z partnerem jest kluczowym elementem do zbudowania silnego, zdrowego związku. Brzmi to może banalnie, ale za to prawdziwie. Postanowiliśmy przygotować dla Was 5 porad/sposobów na to aby usprawnić komunikację między Tobą a Twoim partnerem. Sprawdź, jak odpowiednia relacja z partnerem wpływa na Twój związek.

Relacja z partnerem – szukaj zamiennych słów podczas komunikacji

Ile razy zdarzyło Ci się powiedzieć, że coś w wykonaniu Twojego partnera było złe, niedobre. Postaraj się zamienić powyższe przykładowe zwroty innymi, mniej kontrowersyjni uderzającymi prosto w serce Twojego partnera – „po fasolce, zawsze gorzej się czuję, smaczne, ale proszę następnym przygotuj coś lżejszego na kolację”. Wyrażając swoją opinię, warto uważać na słowa, ponieważ mogą kogoś zdenerwować a co najgorsze zranić. „Uważam, że..” „Nie zgadzam się do końca z Twoim zdaniem..” „ Rozumiem, ale proszę zauważ, że… „

Kiedy masz gorszy dzień…

Jeśli miałaś zły dzień, nieważne czy to w pracy, na uczelni czy spacerując po mieście postaraj się wracając do domu nie przenosić tego na innych domowników. Kontroluj swoje emocje, jeśli zauważysz, że one mają wpływ na Twoje decyzje, czy słowa – najpierw daj im upust. Sposobów jest wiele i jest to kwestia indywidualna. Polecamy wyjść z pupilem na dwór, posłuchać ulubionej muzyki, nic tak nie rozluźnia jak pogaduchy z przyjaciółką, albo zafunduj sobie domowe SPA

Otwartość na inne pomysły

Bądź otwarta na pomysły drugiej osoby, czy na to co chciałaby Ci powiedzieć. Komunikacja z partnerem musi działać w dwie strony, aby dobrze między Wami wszystko funkcjonowało, oprócz wymagania od Niego uwagi, znajdź w sobie siłę i chęć do wysłuchania jego pomysłu czy opinii. Powinna być dla Ciebie ważna, nawet jak proponuje kanapę do salonu w kratę, a przecież Twój styl mieszkania to skandynawski, nie oznacza, że musisz kupować jego propozycję. Najważniejsze, aby widział, że mu nie przerywasz, słuchasz do końca.

Ton ma ogromne znaczenie podczas rozmowy

Aby zadbać o miłą atmosferę postaraj się zadawać pytania w odpowiedni sposób. Zmień ton atakujący, aby zamienić rozmowę na bardziej czułą.

Pamiętaj, że jeśli druga osoba nie kontroluje się, pomimo próśb nie dostosowuje się do rozmowy, wyzywa czy krzyczy to znak ostrzegawczy dla Ciebie, że coś jest nie tak, ale nie z Tobą a Twoim partnerem. Nie pozwól sobie na złe traktowanie, tłumacząc, że ktoś ma problemy z komunikacją. Ty pracujesz na poprawą własnego tonu i sposobu w jaki chcesz przekazać informacje, więc ktoś inny też może.

Relacja z partnerem – wyczuj odpowiedni moment

„A Ty…” Ktoś zarzuca Ci, że dziś była Twoja kolej zmywania. Zapomniałaś, faktycznie nie zrobiłaś tego pomimo ustalonego grafiku podziału obowiązków. Zamiast wpadać w szał, wypominając komuś, że równo trzy miesiące temu zapomniał wyrzucić śmieci, spróbuj się uspokoić. Nie musisz przepraszać, ale wytłumaczyć dlaczego tak się stało. To nie jest koniec świata, ani powód do robienia z tego tytułu afery. Świat się nie zawalił.

Wyczuj moment. Jeśli chcesz poruszyć bardzo ważny temat, zapytaj partnera czy to dobry moment na rozmowę. Mógł mieć po prostu ciężki, zły dzień tak jak Ty parę dni temu i nie mieć na to ochoty. Wtedy wiesz już, że temat trzeba odłożyć na inny moment, np. inny dzień podczas obiadu.

Komunikacja z partnerem – problem

Problemem każdej pary z którymi mieliśmy okazję porozmawiać na temat komunikacji przyznało, że podczas rozmowy nie skupiają się na sobie w 100%. Najczęściej wynika to z problemu jaki owładnął Nas wszystkich. Telefon, telewizor czy inne komunikatory, które po prostu rozpraszają Twoją uwagę od rozmówcy. Problem jest na tyle poważny, że druga osoba traci chęć i zapał do przekazania informacji.

Polecam aby obie strony były zainteresowane rozmową, słuchały co druga osoba ma do powiedzenia. Wzajemnie słuchanie się jest to niezwykle ważna sprawa w każdym związku, czy po prostu relacji międzyludzkiej. Nie dajmy się owładnąć komunikatorom pisząc ciągle wiadomości z innymi, gdy tuż obok Ciebie stoi właśnie ktoś to chce z Tobą porozmawiać, twarzą w twarz.

“Oto tajemnica wszystkich związków: słuchać siebie wzajemnie a nie każdego wokół”

Dbajcie o siebie nawzajem. Słuchajcie się, a każda niezgoda jaka pojawi się między Tobą a partnerem zostanie zażegnana w delikatny, kulturalny i nietoksyczny sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Ci się także spodobać
trendy 2022
Czytaj dalej

Trendy jesień-zima 2022-2023. Sprawdź czy masz te ubrania

Jesień to okres gdzie dni stają się krótsze, chłodniejsze a letnie sukienki kończą na ostatniej półce, aby móc ustąpić miejsca swetrom. Trendy nieustannie się zmieniają, ale pewne modele zawsze będą w modzie i to ich warto się trzymać. Sprawdź co warto mieć w swojej szafie i jak się przygotować na jesień 2022.
Czytaj dalej
Depresja natostolaktów
Czytaj dalej

Jak wspierać nastolatki w walce z depresją – praktyczne wskazówki dla rodziców

Każdy rodzic pragnie, aby ich dziecko było szczęśliwe i zdrowe. Niestety, depresja dzieci i młodzieży staje się coraz większym problemem. W obliczu tego wyzwania jako rodzice, możemy odegrać kluczową rolę we wspieraniu naszych nastolatków. Zobacz, jak możesz skutecznie pomóc swojemu dziecku w radzeniu sobie z depresją. Sprawdź co dla was może być pomocne.
Czytaj dalej