Bajki, które musisz obejrzeć ze swoim dzieckiem

Bajki od wielu lat są tworzone z myślą o dzieciach. Wiele z nich ma do przekazania dużo więcej niż tylko kolorowe barwne i zabawne postaci. Często sama fabuła ma ukryty przekaz, który dzieci od razu mogą nie wyłapać. Dlatego od tego są rodzice, aby pokazać piękno bajek, pomóc je zrozumieć. Co wybrać spośród setek bajek, filmów animowanych dla dzieci, tak aby czas przed ekranem nie był stracony? Sprawdź koniecznie te tytuły.

Bajki takie jak Mój brat niedźwiedź

Film oparty na motywach indiańskiej legendy, gdzie młody, nierozumiany przez nikogo chłopak jest świadkiem jak jego brat zostaje zabity przez niedźwiedzia. Jedyne co go obecnie trzymało przy życiu to zemsta, jednak los miał co do chłopaka inne plany. Po tym całym incydencie, Kenai został zamieniony w niedźwiedzia. Film uczy w przepiękny sposób, że każda sytuacja zależy od perspektywy z jakiej patrzymy na świat. Jest to niezwykle wartościowa lekcja dla Twojego dziecka, kto wie może nie tylko dla dziecka. Bajki takie jak ta, wzruszą nawet największego twardziela do łez.

Bajki takie jak Mustang z dzikiej doliny

“Tej opowieści nie znajdziecie w żadnej książce, to opowieść z głębi serca konia” – tymi słowami zaczyna się “Mustang z Dzikiej Doliny” – animowany film o mustangu, który nigdy nie dał się zniewolić żadnemu człowieku wbrew sobie.

Fabuła jest naprawdę interesująca, pomimo wyraźnych podziałów na złych i dobrych. Wydaje się, że absolutnym hitem tej historii jest mała ilość słów, mimo to w pełni zrozumiecie sens całej bajki. Dziki koń, który został schwytany wbrew własnej woli do ciężkich prac przez człowieka, próbuje się uwolnić i wrócić do swojego stada. Idealna propozycja na niedzielne popołudnie dla Ciebie i Twojej rodziny. Nie pożałujesz, obiecujemy Ci. Jeśli chcesz spędzać więcej czasu z dzieckiem, mamy artykuł o tym jak spędzać wyjątkowe dni wspólnie.

Bajki takie jak Król lew

Baśń tak piękna, że z pewnością nie raz do niej wrócisz. Simba to młody lew, który zostaje oskarżony o nieumyślne zabójstwo swojego ojca króla sawanny i wszystkich zwierząt. Władzę obejmuje brat MufasySkaza, ten zaś skazuje małego Simbe na wieczne wygnanie. Baśń która zachwyca, doprowadza do łez smutku, radości. Uczy, że nie zawsze wszystko układa się po naszej myśli. Jednak pokazuje, że rodzina, przyjaciele powinny mieć ogromne znaczenie, oraz że trzeba walczyć i nigdy się nie poddawać.

Bajki takie jak Dzwonnik z Notre Dame

Film Disneya „Dzwonnik z Notre Dame” to niesamowita historia opowiadająca o mądrym, wrażliwym mężczyźnie uwięzionym w katedrze ze względy na swój „odrażający” wygląd. W historii pojawia się wątek cyganów, ludzi o innej nacji oraz żołnierz który musi wybrać pomiędzy miłością do pewnej cyganki, odwagą a posłuszeństwem. Akcja rozgrywa się w średniowiecznym Paryżu, mimo to film pokazuje problemy współczesnego świata jak brak współczucia, tolerancji czy empatii wobec siebie nawzajem. Film jest godny polecenia, prawdziwy oraz wzruszający.

Dzwonnik z Notre Dame Bajki

Bajki takie jak Piękna i bestia

Baśń, która uczy o tym, że nie wolno przekreślać kogoś poprzez wygląd czy inne poglądy. Piękno tkwi w każdym, trzeba tylko bardziej się wysilić aby móc je dojrzeć. Bajka opowiada o zaklętym przez czarownicę księciu w straszną bestię. Aby zdjąć urok, Bestia musi pokochać kogoś i być pokochanym zanim opadnie ostatni płatek róży. I tu pojawia się piękna, mądra Bella, córka naukowca.

Piękna i Bestia Bajki

Bajki takie jak Mulan

Mulan to odważna dziewczyna, która aby uratować ojca przed śmiercią na wojnie, ucieka z domu. Postanawia przebrać się za mężczyznę i szkolić się armii przeciw Hunom, którzy planują atak na cesarza Chin. Czasy w jakich żyła Mulan nie dopuszczał kobiet do jakikolwiek „męskich” spraw. Stare Chiny miały jasny podział obowiązków między mężczyznami a kobietami. W bajce odkryjesz wiele pięknego przekazu, dostrzeżesz tam chwilę napięcia, wielkiej miłości, walki na śmierć i na życie.  Dodatkowo bajka uczy o sięganiu po marzenia, niesieniu pomocy innym oraz ukazuje problem dotyczący uprzedzeń wobec kobiet.

Mulan
Muszu
Bajki

Jest to pierwsza część. Według Nas te baśnie oraz filmy animowane poruszą nie jedno serce, ale również dadzą do myślenia. Warto podkreślić, że takie bajki uczą, że warto podążać za marzeniami, nigdy się nie poddawać. Dzieci poznają nowe pojęcia takie jak przyjaźń, miłość oraz empatia, w rezultacie zaczną postrzegać inaczej świat. I nie tylko dzieci. Bajki, które po prostu musisz obejrzeć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Ci się także spodobać
Depresja natostolaktów
Czytaj dalej

Jak wspierać nastolatki w walce z depresją – praktyczne wskazówki dla rodziców

Każdy rodzic pragnie, aby ich dziecko było szczęśliwe i zdrowe. Niestety, depresja dzieci i młodzieży staje się coraz większym problemem. W obliczu tego wyzwania jako rodzice, możemy odegrać kluczową rolę we wspieraniu naszych nastolatków. Zobacz, jak możesz skutecznie pomóc swojemu dziecku w radzeniu sobie z depresją. Sprawdź co dla was może być pomocne.
Czytaj dalej
bajki dla dzieci Youtube
Czytaj dalej

Ranking 20 najlepszych bajek dla dzieci youtube

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jakie są najlepsze bajki dla dzieci na platformie YouTube? Z ogromną ilością treści dostępnej online, wybór odpowiednich produkcji dla swojego malucha może być wyzwaniem. W tym artykule przygotowaliśmy dla Ciebie ranking najwyższej jakości bajek, które dostępne są na YouTube, by zapewnić Twojemu dziecku edukacyjną i zabawną rozrywkę. Poznaj bajki dla dzieci Youtube!
Czytaj dalej
ezgzamin ósmoklasisty lubin 2023 szkoły średnie lubin
Czytaj dalej

Egzamin ósmoklasisty 2023

Jesteś rodzicem ósmoklasisty i jak większość rodziców dzieci w tym wieku czekasz z niecierpliwością na moment, w którym twoja pociecha dostanie się do wybranej przez nią szkoły średniej? Egzamin ósmoklasisty 2023 spędza twój sen z powiek? Sprawdź co musisz wiedzieć na ten temat.
Czytaj dalej