Jak spędzić Dzień dziecka – 10 oryginalnych pomysłów

Dzień dziecka tuż, tuż. To święto, które uwielbia każdy milusiński. Zastanawiasz się, jak spędzić dzień dziecka? Koniecznie przeczytaj!

Jednym z piękniejszych świąt w kalendarzu, zarówno dla dużych i małych jest Dzień Dziecka. To wyjątkowy czas, w którym wcale nie trzeba wydawać fortuny. Zamiast tego można postawić na cudowne wspomnienia. Może to zabrzmi oklepanie, ale często czas będzie lepszym podarunkiem, niż kolejna zabawka, która za jakiś czas i tak trafi do pudełka. Jak myślisz, najlepszy niematerialny prezent na dzień dziecka to…?

Dzień dziecka, co na dzień dziecka?

1 czerwca to dzień każdego z nas. Gdyby tak spojrzeć, to dorośli to takie duże dzieci. Każdy z nas posiada w sobie wewnętrzne dziecko, o które warto dbać, wspierać i kochać. Przypomnij sobie, co bardziej pamiętasz ze swojego dzieciństwa podczas dnia dziecka: prezenty czy wspomnienia?

Nie bez powodu mówi się, że to właśnie czas jest najbardziej pożądaną walutą. Wiadomo, że wspólnie spędzonego czasu nie można traktować jako prezent, ponieważ to powinno być codziennością. Jednak nie zawsze to się udaje i takie dni jak dzień dziecka warto potraktować jako doskonałą sposobność do budowania nowych, wyjątkowych wspomnień, Poza tym, to także dobra okazja do „walki” z konsumpcjonizmem i pokazanie, że rzeczy niematerialne mogą przynosić wiele radości, że wcale nie trzeba dostać kolejnej zabawki, by stwierdzić, że ten dzień był wyjątkowo udany. Zatem co na dzień dziecka?

dzień dziecka

Prezenty na dzień dziecka – garść inspiracji

Wyjazd na wycieczkę, bilet na koncert, kolonia  wakacyjna, a może kurs językowy? To są wydatki, które nie kosztują przysłowiowych dziesięciu złotych. To spora inwestycja, która zagwarantuje twojemu dziecku dawkę wielu, pozytywnych wrażeń. Zastanawiasz się, który niematerialny prezent będzie najlepszy? Przed tobą garść inspiracji na każdą kieszeń, na 10 oryginalnych pomysłów na dzień dziecka.

dzień dziecka

Warsztaty i kursy

Inwestycja w siebie to najlepszy wydatek, dlatego różnego rodzaju warsztaty i kursy to świetna sposobność do poznania nowej dziedziny, która będzie dla dziecka pewnego rodzaju wyzwaniem. Można także wybrać taką, o której kiedyś wspominało i chciało spróbować. Tematów jest wiele. Dobrym rozwiązaniem jest przygotowanie słoika, w którym można wpisać różne dziedziny, a dziecko będzie miało niespodziankę i samo wylosuje zajęcia, w których weźmie udział. Ceny warsztatów i kursów wahają się od kilkudziesięciu, do  nawet kilkuset złotych, dostępne w różnych formach – online lub stacjonarnie.

Abonamenty i karnety

Ciekawą propozycją jest wykupienie tzw. „abonamentu” lub też „karnetu” do jakiegoś miejsca lub platformy – online lub offilne. Abonament może dotyczyć chociażby dostępu do wirtualnej bibiloteki legimi, nielimitowanego dostępu do spotify lub netflixa.  Z kolei w przypadku wejść może to być karnet do parku linowego, na basen, do kina czy na lodowisko. Jeżeli chodzi datę ważności, to ty decydujesz na ile ten abonament lub karnet zostanie wykupiony.

Bilet wstępu na wydarzenie kulturalne

Koncert ulubionego zespołu, festiwal, spotkanie z ulubionym twórcom? Bilety na tego typu wydarzenia kulturalne nie są tanie, jednak mogą być spełnieniem marzeń twojej pociechy. Pamiętaj, że bilety na tego typu wydarzenia trzeba rezerwować o wiele wcześniej.

Dzień dziecka – obóz młodzieżowy, kolonia

Obóz młodzieżowy lub kolonia wakacyjna to idealny prezent dla dziecka na dzień dziecka, ponieważ niese ze sobą radość i garść niesamowitych wspomnień. Owszem jest to duży wydatek, jednak często zdarza się, że organizatorzy tego typu wydarzeń organizują akcje rabatowe właśnie z okazji dnia dziecka, dzięki czemu można „upolować” satysfakcjonujący rabat.

Wspólny wyjazd, no właśnie… gdzie?

Wspomnienia to coś, czego nie da się odebrać. Dlatego wspólny wyjazd do doskonały prezent na dzień dziecka. To wcale nie musi być wyprawa za ocean, może to być wypad za miasto. Jeżeli zależy ci na niskobudżetowej wycieczce, zabierz dziecko do miejsca znajdującego się w obrębie miejsca zamieszkania, w myśl zasady „poznaj swoją okolicę”. Dzięki temu może okazać się, że oboje poznacie nieznane dotąd tereny w waszej okolicy i być może stworzycie wspólną tradycję do odwiedzania tego miejsca w każdy kolejny dzień dziecka?

Dzień dziecka – wsparcie wybranej organizacji charytatywnej

Często zdarza się, że młode pary, zamiast prezentów w postaci wina lub kwiatów, wybierają wsparcie organizacji charytatywnych. Podobnie można zrobić na dzień dziecka, zapytać się, czy zamiast materialnego prezentu, woli wesprzeć organizację charytatywną, na przykład schronisko dla bezdomnych zwierząt. Wesprzeć materialnie można na kilka sposobów, dokonując przelewu bezpośrednio na konto organizacji lub wybrać się wspólnie do schroniska, zawieźć karmę i zabawki, a także wyprowadzić bezdomniaka na spacer. To bardzo szlachetna inicjatywa, która dodatkowo uczy empatii i wrażliwości na krzywdę.

Artystyczny Dzień

Czasami okazuje się, że wcale nie trzeba bardzo główkować, aby wpaść na ciekawy sposób na atrakcyjne spędzenie czasu – zwierzątka z modeliny, kształty z masy solnej, domowe akwarium, czytanie gazety przez lupę, origami, wycinanki. To tylko kilka przykładów, które świetnie wpasowują się w „artystyczny dzień”. Jedyne co was ogranicza, to wyobraźnia.

Wyjście na festyn

Nie tylko w dużych miastach, ale także w małych miasteczkach organizowane są festyny z okazji dnia dziecka, które zapewniają wiele ciekawych atrakcji dla dzieci w różnym wieku. Chociażby malowanie twarzy, dmuchańce, teatrzyki, animacje. Sprawdź jakie pomysły na dzień dziecka kryje twoja okolica.

Który punkt z wyżej wymienionej listy pomysłów na dzień dziecka spodobał wam się najbardziej? Co jeszcze dopisali byście od siebie? Koniecznie dajcie znać!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Ci się także spodobać
trendy 2022
Czytaj dalej

Trendy jesień-zima 2022-2023. Sprawdź czy masz te ubrania

Jesień to okres gdzie dni stają się krótsze, chłodniejsze a letnie sukienki kończą na ostatniej półce, aby móc ustąpić miejsca swetrom. Trendy nieustannie się zmieniają, ale pewne modele zawsze będą w modzie i to ich warto się trzymać. Sprawdź co warto mieć w swojej szafie i jak się przygotować na jesień 2022.
Czytaj dalej
Depresja natostolaktów
Czytaj dalej

Jak wspierać nastolatki w walce z depresją – praktyczne wskazówki dla rodziców

Każdy rodzic pragnie, aby ich dziecko było szczęśliwe i zdrowe. Niestety, depresja dzieci i młodzieży staje się coraz większym problemem. W obliczu tego wyzwania jako rodzice, możemy odegrać kluczową rolę we wspieraniu naszych nastolatków. Zobacz, jak możesz skutecznie pomóc swojemu dziecku w radzeniu sobie z depresją. Sprawdź co dla was może być pomocne.
Czytaj dalej