Dlaczego warto mieć psa?

Najlepszy przyjaciel człowieka? Pies! W końcu znane powiedzenie nie wzięło się znikąd. Psy towarzyszą ludziom na dobre i na złe. Chociaż świat dzieli się na tych, którzy kochają psy oraz na tych, którzy uważają je za „śliniące się sierściuchy”, to i tak większość stanowią psiarze. Plusów, dla których warto mieć psa jest milion! Można wymieniać, i wymieniać bez końca. Warto także wspomnieć, że bycie psim opiekunem ma także zdrowotne korzyści. Mimo, że posiadanie psa niesie za sobą ogromną odpowiedzialność, osobiście nie wyobrażam sobie życia bez czworonoga u boku, a Ty?

Pies – najlepszy towarzysz człowieka

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Psy to także anioły, które chodzą na czterech łapach, a ich zadaniem jest wypełnienie radością ludzkiego życia. Psia energia i uciecha są niesamowite. Bowiem psy noszą w sobie miłość. To wierne stworzenia, które zawsze cieszą się na widok swojego opiekuna. Psy to wyjątkowe czworonogi, z którymi można stworzyć niezwykłą więź. One nie oceniają tylko kochają, mimo wszystko i tak po prostu.

pies
ptr

Pies to plasterek na zranioną duszę

Psy to zwierzęta, które są takim „plasterkiem na duszy”. To także pogromcy smutków, którzy na kilometr wyczują obniżony nastrój swojego opiekuna. Psy także potrafią otrzeć łzy, a także ogrzać serce, gdy zimno – dosłownie i w przenośni. To właśnie one motywują do codziennych spacerów. Kiedy podarujesz im swoje serce, oddadzą ci serce razem z duszą. Myślę, że John Billings miał rację, twierdząc że: „pies jest jedyną istotą na ziemi, która kocha cię bardziej od siebie samego”.

pies

Dlaczego psy żyją krócej niż ludzie?

Pewnie niejedna osoba zastanawiała się, dlaczego psy żyją o wiele krócej niż ludzie. Pewnie mają na to wpływ biologiczne aspekty. Jednak w internecie można znaleźć pewną opowiastkę, która porównuje w jaki sposób kochają ludzie, a w jaki psy. Różnica między ludźmi a psami jest taka, że ludzie rodząc się nie potrafią kochać. Ludzie dopiero z czasem uczą się języka miłości i nauka zajmuje im trochę czasu, często zdarza się że nawet całe życie. Z kolei psy od początku swojego pojawienia na Ziemi doskonale wiedzą czym jest miłość i to sprawia, że szybciej udaje im się ukończyć swoją misję na Ziemi i ze spokojem udać się za „tęczowy mostek”.

Psy potrafią kochać tak mocno, tak szczerze i tak prawdziwie, dlatego nie muszą się tego uczyć od innych, zwłaszcza od ludzi. Co więcej, psy są na tyle mądrymi nauczycielami, że można uczyć się od nich na okrągło. Myślę, że te czworonogi są mądrzejsze od niejednego poradnika. Wiesz czego jeszcze można nauczyć się od psów? Przede wszystkim tego, aby cieszyć się z małych rzeczy, nie odkładać miłości na potem a także tego, aby szczęście brać garściami – cieszyć się, tańczyć, skakać i emanować radością.

edf

Nie kupuj – adoptuj!

Można by zadać pytanie, który pies jest lepszy – rasowy czy kundelek? W społeczeństwie można zauważyć, że rasowe psy często cieszą się większym „prestiżem” niż kundelki. Dlatego dla wielu osób rasa psa odgrywa ważną rolę, ponieważ zdarza się, że ktoś ma swoją upatrzoną i wymarzoną rasę. Czy rasowe psy są złe? Na pewno nie! Jednak ważne jest z jakiego miejsca pochodzą. Niestety, ale na rynku nie brakuje pseudo hodowli. Nie każdy jest w stanie zapłacić wystarczającą sumę za rasowego psa z hodowli, z prawdziwego zdarzenia. Dlatego niestety ale „czarny rynek psów” kwitnie i ciepią na tym zarówno psy jak i ich potencjalni właściciele.

Uważaj na pseudo hodowle

Kupując psa z pseudo hodowli nie znasz jego prawdziwego stanu zdrowia, nie sprawdzisz czy przypadkiem nie wystąpiły choroby genetyczne, czy pies nie powstał z kazirodczego związku. Niestety, ale w pogoni za pieniądzem pseudo hodowcy rozmnażają osobniki bardzo blisko ze sobą spokrewnione, co często przekłada się na zły stan zdrowia.

pies

Poza tym, w pseudo hodowli czworonogi nie są dobrze traktowane. Często zdarza się, że potencjalni właściciele nie mają możliwości poznać prawdziwych warunków, w których psy żyją. Poza tym, zwierzęta kupione w hodowlach (nieważne czy z tych pseudo, czy z legalnych) zabierają dom psom ze schroniska. Często zdarza się, że nawet rasowe psy trafiają do przytuliska. Co nie oznacza, że rasowe psy są w jakiś sposób lepsze od kundelków. Pies to pies, kocha bezwarunkowo, bez względu na wygląd i pochodzenie.
Wiele osób nie wie, co znaczy posiadanie psa i jaka odpowiedzialność się z tym wiąże, dlatego wybierają najprostszą drogę jaką jest porzucenie zwierzaka. Niestety takie sytuacje mają miejsce niemalże codziennie. Nie tylko z okazji wakacji i świąt. Jednak statystki mówią, że więcej osób pozbywa się psów latem. Szczególnie, gdy sezon urlopowy oraz po świętach, kiedy okazuje się że pies to nie zabawka a gryzienie i niszczenie nie oznacza, że jest niegrzeczny lub niewychowany. Oznacza to, że właściciel nie wie jak dobrze obchodzić się z psami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Ci się także spodobać
trendy 2022
Czytaj dalej

Trendy jesień-zima 2022-2023. Sprawdź czy masz te ubrania

Jesień to okres gdzie dni stają się krótsze, chłodniejsze a letnie sukienki kończą na ostatniej półce, aby móc ustąpić miejsca swetrom. Trendy nieustannie się zmieniają, ale pewne modele zawsze będą w modzie i to ich warto się trzymać. Sprawdź co warto mieć w swojej szafie i jak się przygotować na jesień 2022.
Czytaj dalej
ciasto dyniowe
Czytaj dalej

Czym pachnie jesień – jesienne przepisy w Twoim domu

Jesień to nieoczywista pora roku. Już w końcówce sierpnia, gdy lato powoli schodzi ze sceny, jesień    pokazuje swoje pierwsze oznaki. Poranki są bardziej rześkie, a wieczory chłodniejsze. Wraz z nadejściem września, pojawiają się kasztany i żołędzie, a liście mienią się różnymi kolorami. Pierwszy dzień jesień to taka magiczna data w kalendarzu. O tej porze roku można bardziej zadbać o siebie, nieco przystopować i otulić się nie tylko miękkim i puszystym kocem, ale także zapachami. Jak wiadomo – jesień jest bogata w zapachy. Jedne są bardziej, drugie mniej oczywiste. Gdyby jednak zastanowić się głębiej, czym właściwie pachnie jesień?
Czytaj dalej