Rozstanie, druga szansa – kiedy warto dać sobie drugą szanse?

„Dwa razy do tej samej rzeki się nie wchodzi” – słyszałaś już to? Życie a rozstanie to zdecydowanie staje się ciężkim przeżyciem, wymaga to samodyscypliny, na nowo ułożenia własnego grafiku. Niestety, ale człowiek nie lubi zmian, zwłaszcza jeśli na pewnym etapie życia oprócz przyzwyczajenia jest nam po prostu wygodnie. Rozstanie, druga szansa – czy warto postawić na nowy związek czy pozwolić na odbudowę starego? Tego dowiesz się w najnowszym artykule.

Jeśli jesteś w związku, który trwa już dobre parę lat to zachodzi etap przyzwyczajenia. Każdego dnia wiesz, że jak wrócisz z pracy chwilę po Tobie wraca Twój partner, wstawiasz pranie, on podgrzewa obiad, zapytasz jak jego dzień i siadacie. Czy to czas na rozstanie?

Lubisz taką rutynę, nie oczekujesz niczego więcej, bo tak wygląda dorosłe życie, to nie jest bajka to jest życie. Jednak w duchu lubisz wracać do sytuacji sprzed lat, gdzie co sobotę wychodziliście, wspólnie układaliście puzzle – mieliście wspólną zajawkę. Teraz jedyne co widzisz to jak Twój partner większość czasu spędza z telefon w ręce, zaczynasz się zastanawiać co poszło nie tak, w jakim momencie to wszystko się tak naprawdę już skończyło. Kogo powinnaś obwiniać? Siebie? Jego? A może wina leży po obu stronach? Czasami ludzie potrafią zniknąć bez słowa o tym jak poradzić sobie z ghostingiem przeczytasz w tym artykule -> Ghosting, co to za zjawisko?

Kwestia bycia w związku a żyć w nim to różnica. Nie ma wytłumaczenia, że od kiedy zamieszkaliście razem wasz związek musi wyglądać tak jak powyżej opisana jedna z wielu sytuacji. Pielęgnowanie związku to zadanie dla obojga partnerów po równo. Dochodzi do rozstania i co dalej?

Jak radzić sobie z rozstaniem?

Czy powód rozstania ma znaczenie? Dla większości kobiet ma i to ogromne. Powody rozstań są różne to nie tylko zdrada. Rutyna, brak rozmowy, ciągłe kłótnie oraz wrzucenie związku na drugi tor powodują, że oddalacie się od siebie i nie chcecie spędzać już ze sobą czasu ani budować dalej tego co zaczęliście. Decyzja zapadła, stałaś się singielką – co dalej?

Jeśli przeżywasz mocno rozstanie, daj sobie czas na płacz. „Na każdego faceta przypada określona ilość łez” – powiedziała kiedyś serialowa Carrie Bradshow. Warto poprzeć tą tezę i zauważyć, że żałobę trzeba przejść i pozwolić sobie na moment, gdzie leżysz pod kocem z telefonem w ręce i przeglądasz wspólne zdjęcia z 2019 z Grecji. Taka jest naturalna kolej rzeczy, ale proszę pozwól sobie na kontakt ze światem zewnętrznym. O rozstaniu powiedź komuś na kim możesz polegać, dzięki temu skrócisz okres zamartwiania się tym czy już do końca życia będziesz starą panną. A uwierz mi, że nie będziesz. Chyba, że z własnego wyboru.

Rozstanie smutek rozczarowanie zdrada

Rozstanie- znajdź czas dla bliskich

Pamiętasz tą ulubioną knajpę, ale stary serial, który oglądałaś parę lat temu? Wróć do czynności, które zawsze lubiłaś robić. Cokolwiek to ma być, czy stanie godzinami przed lustrem i nakładanie maseczek czy jazda konna czy najzwyklejsze czytanie książek.

Większość kobiet, zapomina co tak naprawdę sprawiało jej radość w momencie, gdy zaczynały związek. Dlaczego jako singielki mamy więcej czasu na robienie tego co kochamy a w związku kompletnie zaniedbujemy nasze własne potrzeby na rzecz kolejnego prania? Najważniejszym kluczem do bycia szczęśliwą w związku jak i poza nim to pamiętanie o swoich pasjach. Nie pozwól nigdy o nich zapomnieć sobie, bo to dzięki nim zarażasz promiennym uśmiechem.

Załamanie w związku stres

Rozstanie –co z drugą szansą?

Wiele osób zasługuje na drugą szansę jednak czy taki związek w jakim byłaś przez ostatnie lata uskrzydlał Cię. Czy jednak doprowadził psychicznie na dno. Zadaj sobie pytanie czy osoba, która na nowo miałaby pojawić się w Twoim życiu będzie chciała jak najlepiej dla Ciebie Czy dla Twojego rozwoju czy jednak będzie dla zwykłej egzystencji.

Zadaj sobie pytanie czy wasze drogi mają podobną wspólną drogę, czy jak widzisz rozwój swojego partnera to chcesz mu pomóc w karierze czy jego praca będzie przeszkodą dla Ciebie w zaakceptowaniu pewnych spraw.

Wiele czynników ma wpływ na to czy dać drugą szansę. Rozwój osobisty Twój i Twojego partnera, wspólne zainteresowania, czy chociaż charaktery mają niesamowity wpływ a najważniejsze są chęci. Oboje musicie dawać do związku po tyle samo. Jeśli jednak czujesz, że nie widzisz tych starań bądź Ty sama nie masz ochoty się poświęcać dla drugiej osoby, to wtedy nie warto dawać drugiej szansy.

Nie wchodź w toksyczny związek – nie daj sobą manipulować

Rozstanie to jedno z najboleśniejszych doświadczeń w życiu. Wątpliwości to rzecz normalna i będą Cię dopadać zawsze każdego dnia. Jeśli czujesz się szantażowa emocjonalnie ze strony partnera, widzisz jak próbuje Cię zmanipulować do powrotu musisz być silna. Toksyczne zachowania wynikają z niespełnionych oczekiwań wobec partnera czy siebie.

Jeśli oboje nie przerobicie pewnych doświadczeń, traum czy sytuacji z przeszłości to z pewnością Twój związek nie odnowi się. Będzie miał kolejne powody do bycia tym toksycznym związkiem.

Kiedy warto dać sobie drugą szansę?

Życie bywa przewrotne, a rozstanie może okazać świetnym okresem przełomowym dla Ciebie i Twojego partnera, dlaczego? Czas rozumienia, uświadamiania sobie o własnych błędach może okazać się wystarczające na tyle, aby móc zacząć znów rozmawiać ze sobą, spotykać się. Jeśli obie osoby chcą się poprawić, zmienić to druga szansa ma sens. Jeśli jednak, gdy tylko jedna strona liczy na powrót, warto pogodzić się z rozstaniem.

Okno związek miłość Powrót

Psycholog – czy warto iść na rozmowę?

Jeśli czujesz wyraźną potrzebę i chęć rozmowy o swoich problemach z kimś spoza kręgu rodziny i przyjaciół dobry rozwiązaniem może okazać się wizyta u psychologa. To na pewno poprawi Twoje myślenie, naprowadzi Cię na odpowiednie tory i pomoże uporać się z emocjami.

Rozstanie, druga szansa to kwestie bardzo indywidualne. Najważniejsze, aby takie doświadczenia nie burzyły Twojego życia. Każdy okres ma znaczenie w Twoim życiu. To dzięki tym sytuacjom uczysz się życia, zaczynasz rozumieć pewne kwestie a zmiany są potrzebne i ważne. Nie bój się zmian, one tylko pomagają określić Twoje potrzeby oraz oczekiwania wobec partnera czy Twojej własnej ścieżki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Ci się także spodobać
trendy 2022
Czytaj dalej

Trendy jesień-zima 2022-2023. Sprawdź czy masz te ubrania

Jesień to okres gdzie dni stają się krótsze, chłodniejsze a letnie sukienki kończą na ostatniej półce, aby móc ustąpić miejsca swetrom. Trendy nieustannie się zmieniają, ale pewne modele zawsze będą w modzie i to ich warto się trzymać. Sprawdź co warto mieć w swojej szafie i jak się przygotować na jesień 2022.
Czytaj dalej
Depresja natostolaktów
Czytaj dalej

Jak wspierać nastolatki w walce z depresją – praktyczne wskazówki dla rodziców

Każdy rodzic pragnie, aby ich dziecko było szczęśliwe i zdrowe. Niestety, depresja dzieci i młodzieży staje się coraz większym problemem. W obliczu tego wyzwania jako rodzice, możemy odegrać kluczową rolę we wspieraniu naszych nastolatków. Zobacz, jak możesz skutecznie pomóc swojemu dziecku w radzeniu sobie z depresją. Sprawdź co dla was może być pomocne.
Czytaj dalej