Szkoły Lubin Rekrutacja 2023 do szkół średnich i branżowych

Już niedługo rozpocznie się proces składania podań do szkół ponadpodstawowych. Jak każdy rodzic ósmoklasisty przeglądasz zapewne szkoły Lubin – Rekrutacja 2023. Jak wybrać szkołę średnią lub branżową? Ile punktów musi mieć uczeń? Sprawdź!

Egzaminy na koniec podstawówki tuż tuż więc za chwilę każdy rodzic ósmoklasisty w Lubinie i okolicach będzie przeglądał strony szkół średnich czy branżowych w Lubinie. Szkoły Lubin – Rekrutacja 2023. Zobacz jak wybrać szkołę i ile punktów musi mieć Twoje dziecko, żeby się dostać! Sprawdź!

Szkoły Lubin – jak wybrać odpowiednią szkołę średnią?

Nasze nastolatki będą pisać niedługo swój egzamin ósmoklasisty. Jego wyniki oraz oceny z wybranych przedmiotów na świadectwie będą mieć wpływ na to, do jakiej szkoły średniej dostaną się dzieci z Lubina. Podania mogą składać do takich szkół jak: liceum ogólnokształcące Lubin, technikum Lubin czy szkoły branżowe Lubin (dawniej nazywane zawodowymi).

Czasy kiedy dziewczynki szły do liceum a chłopcy do technikum bezpowrotnie minęły. Dziś liczą się umiejętności, zainteresowania i predyspozycje. Nikogo nie dziwi, że dziewczynka chce skończyć technikum ekonomiczne lub dostać się do “mundurówki”. Podobnie chłopcy kończą licea o profilu humanistycznym czy szkoły artystyczne.

Przeglądając szkoły warto przeglądnąć przede wszystkim kierunki nauki oraz przedmioty rozszerzone, dzięki którym dzieci będą rozwijać wybrane umiejętności, przygotowujące je do studiów lub pracy w konkretnym zawodzie.

Źródłó: Zespół Szkół nr 2 w Lubinie

Zobacz też: Prezent na komunię – 2023 TOP 15 trafionych propozycji – dowiedz się co jest teraz na czasie!


Szkoły średnie a wyż demograficzny

W samym Lubinie młodzież może uczęszczać do kilku szkół średnich jak i branżowych. Warto mieć jednak na uwadze fakt, że w 2023 roku mamy do czynienia z wyżem demograficznym. Obecni absolwenci szkół podstawowych dołączą do “podwójnego rocznika”, czyli dzieci zaczynających edukację w szkole podstawowej jako sześciolatki i siedmiolatki. Szkoły Lubin czeka więc zwiększona ilość podań.

Zwiększona liczba dzieci w Lubinie spowodowała, że wymagania związane z dostaniem się do szkół wzrosły i nie każde dziecko, które będzie chciało otrzymać średnie wykształcenie w wybranej szkole w Lubinie, będzie miało taką szansę.

Poniżej, dla Twojej wygody, zebrałam wszystkie szkoły średnie i branżowe w Lubinie tak, abyś mógł przeglądnąć możliwości pod kątem Szkoły Lubin – Rekrutacja 2023. Kolejność nie stanowi żadnego rankingu a jedynie wykaz szkół, które będą prowadzić nabory w tym roku z podziałem na rodzaj szkoły.

Wykaz szkół średnich i branżowych Lubin

Nazwa szkołyRodzaj szkołyStrona internetowaAdres szkoły
I Liceum Ogólnokształcące
im. Mikołaja Kopernika
Liceum
https://1lo.lubin.pl/ul. Kopernika 7, Lubin
II Liceum OgólnokształcąceLiceum
https://2liceum.eu/Aleja Niepodległości 31, Lubin
III Liceum Ogólnokształcące
im. Jana Pawła II w Lubinie
(Zespół Szkół im. Jana Wyżykowskiego)
Liceum
https://zs2lubin.pl/ul. Szpakowa 1, Lubin
Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące
im. św. Jana Bosko
Liceum https://salezjan.lubin.pl/ul. Bolesława Prusa 4, Lubin
Technikum Nr 1 im. prof. Bolesława
Krupińskiego w Lubinie (Zespół
Szkół Nr 1 im. prof. Bolesława
Krupińskiego)
Technikum http://www.zs1.lubin.pl/ul. Kościuszki 9 Lubin
Technikum nr 2 (Zespół Szkół
im. Jana Wyżykowskiego)
Technikum https://zs2lubin.pl/ul. Szpakowa 1, Lubin
Dolnośląski Zespół Szkół
w Lubinie
Technikum http://dzs.lubin.dolnyslask.plul. Marii Skłodowskiej-Curie 72, Lubin
Technikum MCKK (Zespół
Szkół MCKK)
Technikumhttps://www.szkoly.mckk.pl/mlodziezul. Osiedlowa 7b, Lubin
Branżowa Szkoła I Stopnia
Nr 1 w Lubinie (Zespół
Szkół Nr 1 im. prof. Bolesława
Krupińskiego)
Szkoła
branżowa
http://www.zs1.lubin.pl/ul. Kościuszki 9, Lubin
Branżowa Szkoła I Stopnia
r 2 (Zespół Szkół im.
Jana Wyżykowskiego)
Szkoła
branżowa
https://zs2lubin.pl/ul. Szpakowa 1, Lubin
Branżowa Szkoła I Stopnia
MCKK w Lubinie (Zespół
Szkół MCKK)
Szkoła
branżowa
https://www.szkoly.mckk.pl/mlodziezul. Osiedlowa 7b, Lubin

Szkoła branżowa, liceum czy technikum?

Jak zwykle krążą stereotypy – jakie? Chłopcy do technikum, dziewczyny do liceum. Słabsi do szkół branżowych, lepsi do średnich. Wybitni do klas matematycznych, przeciętni do pozostałych. Co z tego jest prawdą? Zupełnie nic. Jak więc wybrać odpowiednią szkołę?

Nie jest to prosty wybór, zwłaszcza, że może on zadecydować o przyszłości dziecka. Niestety nikt nie jest w stanie przewidzieć przyszłości i stwierdzić, że dana szkoła będzie lepsza. Każdy musi podjąć decyzję sam lub z pomocą najbliższych. Warto jednak przeanalizować fakty za i przeciw, żeby mieć pewność co do słuszności podjętej decyzji.

Faktem jest to, że bez odpowiedniego wykształcenia czyli tylko z ukończoną szkołą podstawową człowiek ma nikłe szanse zaistnienia na rynku pracy. Warto więc przemyśleć swój wybór i zweryfikować słuszność swojej decyzji.

Czym różnią się szkoły ponadpodstawowe?

Większość młodzieży z pewnością zadaje sobie takie pytania: co będę miał po szkole branżowej I stopnia? A co daje mi technikum? Czy po technikum zdam maturę i znajdę pracę? A może iść do liceum? Która szkoła będzie najlepsza jeśli zamierzam studiować? Przede wszystkim warto najpierw ocenić swoje predyspozycje do nauki i chęć podjęcia pracy po szkole ponadpodstawowej.

Szkoły branżowe w Lubinie – 3-letnia edukacja

Trzyletnie szkoły branżowe w Lubinie – kiedyś zwane zawodowymi – jak sama nazwa wskazywała – uczyły konkretnego zawodu. Poza przedmiotami ogólnymi takimi jak język polski czy matematyka – młodzież uczy się także przedmiotów zawodowych. Po takiej szkole młody człowiek jest gotowy do podjęcia pracy w swoim zawodzie a jego wykształcenie określa się na poziomie “zawodowym”. Niemniej jednak jeśli w przyszłości będzie chciał kontynuować naukę będzie musiał podjąć naukę w szkole dla dorosłych, tak aby otrzymać wykształcenie średnie, którego szkoła branżowa nie zapewnia lub jeśli będzie chciał podejść do matury. Matura uprawnia przede wszystkim podjęcie dalszej edukacji na studiach wyższych.

Licea w Lubinie – 4-letnia edukacja

Licea ogólnokształcące Lubin są dobre dla osób, które zamierzają podjąć dalszą edukację na poziomie wyższym. Jako jedyna szkoła ponadpodstawowa – nie uczą konkretnego zawodu. (wyjątkiem są licea profilowane czy handlowe). Jeśli więc zamierzasz podjąć pracę po ukończeniu szkoły średniej wybierz technikum lub szkołę branżową. Licea ogólnokształcące w Lubinie oferują jednak klasy profilowe, z rozszerzonymi przedmiotami takimi jak matematyka, języki obce, biologia, chemia, fizyka – dzięki czemu już na etapie wyboru klasy – zdecydujesz w jakim kierunku chcesz rozwijać swoją wiedzę.

Technika w Lubinie – 4-letnia edukacja

Technikum w Lubinie, podobnie jak szkoły branżowe Lubin, także oferuje naukę zawodu. Niemniej jednak czas edukacji trwa aż 5 lat i uczeń kończy szkołę zarówno maturą jak i egzaminem zawodowym. To dobra ścieżka dla osób chcących kształcić się w zawodach technicznych, gdzie matematyka i fizyka pełnią dużo większą rolę. Zdecydowanie lepiej przygotują też do studiów inżynierskich na Politechnice np. na kierunkach mechatronika, elektryka, robotyka czy programowanie, Poza tym ukończenie technikum np. ekonomicznego daje konkretną wiedzę w obszarze ekonomicznym, dzięki czemu absolwent ma większe szanse na podjęcie pracy i kontynuację edukacji na studiach zaocznych.

Licea ogólnokształcące Lubin – Rekrutacja 2023

Zwykło się mówić, że jak nie wiesz gdzie chcesz studiować lub jaki zawód podjąć – idź do liceum – przedłużysz sobie czas wyboru. W sumie trochę tak, trochę nie. Liceum ogólnokształcące, jak sama nazwa wskazuje kształci szeroko i daje ogólną wiedzę. Niemniej jednak, dzisiejsze licea, także te w Lubinie oferują różnorodne możliwości i rozszerzenia wiedzy w wybranych przedmiotach.

Licea ogólnokształcące w Lubinie prowadzą nabór do wielu klas o różnych profilach i wymaganiach a także rożnych przedmiotach z rozszerzonym zakresem w trakcie nauki. Zobacz jakiego rodzaju profile kształcenia oferują poszczególne szkoły. Kolejność jest identyczna jak w powyższej tabeli i nie ma nic wspólnego z jakimkolwiek rankingiem szkół średnich w Lubinie.

I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Lubinie

I Liceum ogólnokształcące w Lubinie zlokalizowane jest przy ul. Kopernika 7 w Lubinie. Szkoła posiada piękny budynek, położony blisko parku w centrum miasta. Przystanek autobusowy: uczniowie mają blisko przystanek autobusowy z liniami 7 i 100. Parking: przed szkołą nie ma możliwości zaparkowania auta, jednak w pobliżu znajduje się kilka miejsc parkingowych. Niestety w godzinach pracy szkoły ciężko znaleźć miejsce do zaparkowania. Boisko szkolne i sale gimnastyczne: szkoła posiada sale gimnastyczne i boisko do koszykówki/siatkówki, zlokalizowane za budynkiem szkoły.

Strona internetowa szkoły – https://1lo.lubin.pl/

źródło: https://polska-org.pl/5990214,foto.html

I Liceum ogólnokształcące w Lubinie w roku 2023/24 prowadzi rekrutację do następujących klas (Klasy o profilach mat-fiz są równorzędne):

I liceum ogólnokształcące Lubin

I liceum ogólnokształcące w Lubinie – dlaczego warto wybrać tę szkołę?

Liceum im. Kopernika w Lubinie zachęca nowych uczniów różnorodnymi i atrakcyjnymi zajęciami dodatkowymi. Nie przegap też dni otwartych w szkole, które odbędą się 26 maja 2023r. o godz. 13:00. Zobacz jakie możliwości oferuje szkoła:

  • szkoła organizuje wyjazd integracyjny we wrześniu do Przesieki,
  • liceum szczyci się wysokimi wynikami i wysoką zdawalnością matur w powiecie,
  • uczniowie mają możliwość uczestniczyć w wykładach, warsztatach z matematyki, fizyki i ekonomii na Uniwersytecie Wrocławskim, Politechnice Wrocławskiej, Politechnice Warszawskiej, SGH oraz w warsztatach programistycznych, prowadzonych przez studentów Informatyki UWR; prowadzone są też warsztaty naukowo-językowe: w Danii, Niemczech i Holandii,
  • szkoła organizuje obóz językowy Euroweek – warsztaty i zajęcia integracyjne dla kl. 1 w języku angielskim z wolontariuszami z różnych stron świata,
  • Zwolnieni z Teorii – uczniowie mają możliwość uzyskania międzynarodowych certyfikatów jako uczeń liceum – I LO zdobyło kolejny raz wysokie miejsce w Polsce w rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości,
  • zajęcia dodatkowe z matematyki i fizyki, próbna matura, warsztaty przedmaturalne z matematyki, konkursy matematyczne: Olimpiada Matematyczna, Kangur, Koma, Olimpiada Lingwistyki Matematycznej, Dolnośląskie Mecze Matematyczne (Kopernik był kilkukrotnie w FINALE Dolnośląskich Meczów Matematycznych, konkursy z fizyki: Olimpiada Fizyczna, Lwiątko, ponadto Olimpiada Przedsiębiorczości, Olimpiada Ekonomii,
  • The Young Americans – 2-4 czerwca 2023 r odbędą się XII warsztaty artystyczno-językowe z grupą 50 studentów głównie z USA.
  • konkursy językowe – “Pokaż Nam Język”, Olimpiady Językowe, Olimpiada Lingwistyki Matematycznej, szkolny konkurs Anglofama,
  • Grupa Kopernika – rozwijanie umiejętności artystycznych oraz udział w konkursach wokalnych, recytatorskich, tanecznych – w zależności od zainteresowań,
  • I Liceum ogólnokształcące w Lubinie otrzymało też tytuł “Złotej Szkoły” w rankingu Perspektyw 2023 na Dolnym Śląsku.
ranking szkół średnich na dolnym śląsku

I LO Lubin – języki obce w poszczególnych klasach

Sprawdź jakich języków obcych mogą się uczyć uczniowie w I liceum ogólnokształcącym w Lubinie:

języki obce w klasach I lo lubin

II Liceum Ogólnokształcące w Lubinie

II Liceum Ogólnokształcące w Lubinie zlokalizowane jest w centrum miasta przy Al. Niepodległości 31. Lekcje odbywają się w nowoczesnych, dobrze wyposażonych klasach. Wiele zajęć prowadzonych jest w systemie grup, co pozwala na lepszy kontakt z nauczycielem i pełniejsze opanowanie wiadomości.

Szkoła dysponuje 30 salami lekcyjnymi, dużą aulą, salą audiowizualną oraz dwiema pracowniami komputerowymi. Zajęcia sportowe odbywają się w przestronnej, nowoczesnej hali sportowej.Uczniowie mogą korzystać z siłowni, a osoby zainteresowane tańcem mają do dyspozycji salę taneczną z lustrami i sprzętem audiowizualnym. Szkoła posiada też nowe boisko.

źródło: https://www.lubin.pl/wp-content/uploads/old_demo_images//News/Miasto/2lo.jpg

II Liceum Ogólnokształcące w Lubinie w roku szkolnym 2023/24 przygotowuje się do rekrutacji do następujących klas o profilach:

źródło: https://2liceum.eu/wp-content/uploads/2023/03/oferta_2023_2024.png

II liceum ogólnokształcące Lubin – czy warto wybrać tę szkołę?

Szkoła II LO w Lubinie zachęca młodych uczniów dodatkowymi zajęciami, takimi jak:

  • fakultety z przedmiotów maturalnych, prowadzonych przez doświadczoną kadrę nauczycieli,
  • matury próbne w klasach maturalnych,
  • laboratoria fizyczne, 18-godzinny kurs przedmaturalny z chemii, prowadzony przez Centrum Chemiczne w Małej Skali z Torunia, współpraca z Uniwersytetem Wrocławskim i wyjazdy na uczelnię,
  • wyjścia do Sądu Rejonowego w Lubinie i spotkania z prawnikami,
  • przedmaturalne, stacjonarne oraz wyjazdowe warsztaty,
  • uczestniczenie w olimpiadach i konkursach międzyszkolnych,
  • targi zdrowej żywności,
  • 100% zdawalność matury z matematyki,
  • wyjazdy do muzeów, miejsc pamięci narodowej, teatru, opery i filharmonii, możliwość uczestniczenia w przedstawieniach teatralnych,

II Liceum ogólnokształcące w Lubinie zostało wyróżnione tytułem “Srebrnej Szkoły” w rankingu Perspektyw 2023 na Dolnym Śląsku.

III Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Lubinie

źródło: https://lubin.naszemiasto.pl/iii-lo-w-lubinie-zacheca-mlodziez-do-nauki-rekrutacja-trwa/ga/c10-4627303/zd/31798129

III Liceum Ogólnokształcące w Lubinie przygotowuje się do rekrutacji 2023 z następującą propozycją klas:

III Liceum Ogólnokształacące Lubin

Ważne! Warunkiem zakwalifikowania się do klasy wojskowej jest także uzyskanie pozytywnego wyniku z testu sprawności fizycznej! Termin testu prób sprawności fizycznej: 5 czerwca 2023 r. godzina 10.00 w ZS Nr 2 w Lubinie.

III Liceum Ogólnokształcące w Lubinie – dlaczego jest atrakcyjne?

Muszę przyznać, że strona internetowa i pozostałych szkół w ramach Zespołu Szkół nr 2 w Lubinie jest przygotowana najlepiej ze wszystkich. Nie nie dziwi mnie to, z uwagi na fakt posiadania w szkole technikum z profilami grafika komputerowego i programisty!

III Liceum Ogólnokształcące w Lubinie ciekawie zachęca do składania podań do trzech klas licealnych, Ciekawie przedstawia się klasa mundurowa.

Klasa mundurowa w III LO Lubin

źródło: https://zs2lubin.pl/wp-content/uploads/2023/03/IMG_25.jpg.webp

W III LO w Lubinie funkcjonuje Oddział Przygotowania Wojskowego (OPW), dla którego Jednostką Patronacką jest 10 Brygada Kawalerii Pancernej im. gen. broni Stanisława Maczka w Świętoszowie. Uczniowie oddziału, na terenie szkoły oraz Jednostki Patronackiej, realizują program szkolenia wojskowego -,,Szkolenie OPW”- zgodny z Rozporządzeniem MON. Dodatkowo w klasach I i IV mają możliwość uczestnictwa w pięciodniowym obozie szkoleniowym w Świętoszowie.

Oprócz zajęć teoretycznych młodzież uczestniczy w wielu zajęciach praktycznych, które często odbywają się w warunkach poligonowych. Program klasy wojskowej obejmuje cztery podstawowe bloki tematyczne:

  1. Szkolenie bojowe (taktyka, szkolenie strzeleckie, rozpoznanie, obrona przed bronią masowego rażenia, łączność, terenoznawstwo, szkolenie medyczne, inżynieryjno-saperskie oraz sprawnościowe),
  2. Szkolenie logistyczne (budowa i eksploatacja sprzętu, ochrona środowiska, profilaktyka pożarowa),
  3. Szkolenie z wybranych przepisów prawa (np. zagadnienia z ochrony informacji niejawnych);
  4. Podstawy wychowania wojskowego (musztra, regulaminy wojskowe, wiedza o Siłach Zbrojnych RP).

Klasa mundurowa – dodatkowe korzyści

Nauka w “mundurówce”, jak mają w zwyczaju nazywać ją uczniowie, pozwala na uzyskanie przez absolwentów konkretnych korzyści takich jak:

  • możliwość odbycia skróconej służby przygotowawczej, a w konsekwencji pozostanie żołnierzem rezerw osobowych SZ RP lub wstąpienie do czynnej służby wojskowej,
  • aplikowanie na wyższe uczelnie wojskowe (dodatkowe punkty w procesie rekrutacji).

Dodatkowo uczniowie tej klasy biorą udział także w szkoleniu policyjnym i pożarowym w ramach podpisanych przez szkołę porozumień o współpracy z Komendą Powiatową Policji w Lubinie oraz Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Lubinie.

Więcej o klasie mundurowej – na stronie https://zs2lubin.pl/klasa-wojskowa/.

Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące
im. św. Jana Bosko w Lubinie

Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące w Lubinie – zamyka listę liceów ogólnokształcących w tym mieście. Jest to także jedyna katolicka szkoła, a więc wymagana jest także deklaracja wiary i opinia katechety.

źródło: https://salezjan.lubin.pl/historia-szkoly/

Salezjańskie Liceum to mniejsza szkoła, w porównaniu do pozostałych lubińskich liceów. Na tle innych szkół Lubin to z pewnością atut. Przystanek autobusowy: uczniowie mają przed szkołą przystanek autobusowy z liniami 7 i 100. Parking: przed szkołą nie ma możliwości zaparkowania auta, jednak w pobliżu znajduje się kilka miejsc parkingowych. Niestety w godzinach pracy szkoły ciężko znaleźć miejsce do zaparkowania. Szkoła nie dysponuje salą gimnastyczną a jedynie niewielkim boiskiem do koszykówki czy siatkówki. W zakresie realizacji lekcji w-f szkoła korzysta z innych sal lub form aktywności fizycznej.

Rekrutacja 2023 do “Salezjana” jak zwykle mówią na tę szkołę mieszkańcy Lubina, przewiduje nabór do pięciu różnych klas o interesujących profilach nauczania:

Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące 
im. św. Jana Bosko w Lubinie
źródło: https://salezjan.lubin.pl/2023/02/28/oferta/

Liceum Salezjańskie w Lubinie bierze pod uwagę punkty za oceny na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej z wybranych przedmiotów, takich jak:
a) języka polskiego,
b) języka obcego,
c) matematyki,
d) oraz jednego z niżej wymienionych przedmiotów, dla klasy:

  • humanistycznej – historii;
  • psychologicznej – biologii;
  • medycznej – biologii lub chemii;
  • matematyczno-geograficznej – geografii;
  • językowej – historii lub wiedzy o społeczeństwie.

Dlaczego warto uczyć się w Liceum Salezjańskim w Lubinie?

Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące w Lubinie to bezpłatna, mała szkoła, gdzie większość uczniów dobrze się zna. To zdecydowana zaleta w porównaniu do dużych liceów i zespołów szkół, łączących liceum, technikum i zawodówkę. Poza tym jeśli zależy Ci na wartościach chrześcijańskich, to zdecydowanie warto wybrać tę szkołę, co nie oznacza, że inne szkoły nie prezentują takich wartości.

Szkoły techniczne w Lubinie – Rekrutacja 2023

Edukacja w technikum trwa o rok dłużej niż w liceum a absolwent oprócz matury zdaje też egzamin zawodowy, po ukończeniu którego otrzymuje wybrane kwalifikacje zawodowe. Dlaczego warto podjąć o rok dłuższą edukację? Zarówno pracodawcy jak i szkoły wyższe cenią sobie takich uczniów. Mają oni już gruntowne podstawy w obszarach zawodowych, których brakuje licealistom.

Technikum Lubin – jakie mamy możliwości w naszym mieście? W Lubinie mamy trzy technika z różnorodnymi klasami zawodowymi, niemniej jednak przeważają zawody typowo męskie. Sprawdź jakie masz możliwości wyboru:

Technikum nr 1 im. prof. Bolesława Krupińskiego w Lubinie

Technikum nr 1 w Lubinie zlokalizowane jest przy ul. Kościuszki 9 i należy do Zespołu Szkół Nr 1 im. prof. Bolesława Krupińskiego. Potocznie szkoła jest nazywana przez mieszkańców “Ceglanką” lub technikum górniczym i jest zlokalizowana w centrum miasta z dobrym dojazdem i wieloma miejscami parkingowymi. W pobliżu szkoły znajdują się przystanki autobusowe nr 2, 4, 8, 100, 102, 104.

technikum nr 1 w Lubinie
źródło: https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Plik:Lubin,Zesp%C3%B3%C5%82_Szk%C3%B3%C5%82_nr_1_im._prof._Boles%C5%82awa_Krupi%C5%84skiegofotopolska.eu%28231748%29.jpg

Szkoła szczyci się współpracą z największym pracodawcą w regionie tj. KGHM Polska Miedź S.A. Pozostałe firmy, będące partnerami szkoły to:

źródło: http://www.zs1.lubin.pl/

Technikum nr 1 Lubin organizuje nabór do dziewięciu różnych klas o interesujących profilach zawodowych. Wybrane klasy objęte są patronatem KGHM Polska Miedź S.A. co oznacza, że uczniowie będą mogli odbywać praktyki zawodowe na terenie Oddziałów PM S.A. a część z nich w przyszłości być może zostanie tam zatrudniona. Nowością w tym roku jest klasa o profilu technik robotyk.

źródło: http://www.zs1.lubin.pl/szkoly/rekrutacja/informator-na-rok-2023-2024

Dla poszczególnych klas szkoła bierze pod uwagę następujące przedmioty punktowane podczas rekrutacji:

źródło: http://www.zs1.lubin.pl/szkoly/rekrutacja/postepowanie-rekrutacyjne

Technik podziemnej eksploatacji kopalin innych niż węgiel kamienny – technikum nr 1

Klasa o profilu Technik podziemnej eksploatacji kopalin innych niż węgiel kamienny to klasa patronacka KGHM. Szkoła organizuje dla tej klasy praktyki m.in. w KGHM Polska Miedź S.A., KGHM Zanam, Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa S.A. Oprócz podstawowych kryteriów oceniania podczas rekrutacji ważną rolę w tym zawodzie odgrywa zdrowie. O przydatności do zawodu ostatecznie decyduje uprawniony lekarz. Warto więc wcześniej upewnić się, że dziecko nie ma przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia w przyszłości pracy na takim stanowisku. Po ukończeniu szkoły uczeń uzyskuje dwa certyfikaty:

GIW.04 – Eksploatacja podziemna kopalin innych niż węgiel kamienny
GIW.10 – Organizacja i prowadzenie eksploatacji podziemnej kopalin innych niż węgiel kamienny

Technik elektryk – technikum nr 1

Klasa o profilu Technik elektryk to klasa także objęta patronatem KGHM. Technikum proponuje dla tej klasy praktyki m.in. w KGHM Polska Miedź S.A., KGHM Zanam, Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa S.A. Oprócz podstawowych kryteriów oceniania podczas rekrutacji bierze się pod uwagę także predyspozycje zdrowotne. O przydatności do zawodu ostatecznie decyduje uprawniony lekarz. Warto więc wcześniej upewnić się, że dziecko nie ma przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia w przyszłości pracy na takim stanowisku. Po ukończeniu szkoły uczeń uzyskuje dwa certyfikaty:

ELE.02 – Montaż, uruchamianie i konserwacja instalacji, maszyn i urządzeń elektrycznych
ELE.05 – Eksploatacja maszyn, urządzeń i instalacji elektrycznych

Technik informatyk – technikum nr 1

Uczniowie tej klasy uczyć się będą m.in. takich umiejętności jak:

  • montażu i eksploatacji systemów komputerowych i urządzeń peryferyjnych,
  • wykonywania i eksploatacji sieci komputerowych,
  • projektowania, tworzenia i administrowania bazami danych,
  • programowania aplikacji desktopowych, internetowych oraz mobilnych,
  • projektowania , tworzenia i administrowania stronami WWW i systemami zarządzania treścią.

Jeśli interesują Cię zawody związane z informatyką sprawdź też ofertę Technikum nr 2 gdzie znajdziesz klasę o profilu technik programista. Absolwenci technikum nr 1 w Lubinie o specjalizacji technik informatyk otrzymują wiedzę i umiejętności z zakresu dwóch kwalifikacji:

INF.02 – Administracja i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i lokalnych sieci komputerowych
INF.03 – Tworzenie i administrowanie stronami i aplikacjami internetowymi oraz bazami danych

Technik mechatronik – technikum nr 1

Klasa ta jest objęta patronatem KGHM. Technikum nr 1 Lubin proponuje dla tej klasy praktyki m.in. w KGHM Polska Miedź S.A., KGHM Zanam, Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa S.A. Oprócz podstawowych kryteriów oceniania podczas rekrutacji bierze się pod uwagę także predyspozycje zdrowotne. O przydatności do zawodu ostatecznie decyduje uprawniony lekarz. Warto więc wcześniej upewnić się, że dziecko nie ma przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia w przyszłości pracy na takim stanowisku.

Jeśli interesuje cię zawód mechatronika sprawdź też ofertę Technikum w Chocianowie, które również posiada klasę o tym profilu zawodowym.

Uczeń kończący klasę o profilu technik mechatronik nabywa wiedzę i umiejętności z zakresu dwóch kwalifikacji:
ELM.03 – Montaż, uruchamianie i konserwacja urządzeń i systemów mechatronicznych
ELM.06 – Eksploatacja i programowanie urządzeń i systemów mechatronicznych

Technik mechanik – technikum nr 1

Klasa ta jest objęta patronatem KGHM. Technikum nr 1 Lubin proponuje dla tej klasy praktyki m.in. w KGHM Polska Miedź S.A., KGHM Zanam, Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa S.A. Szkoła posiada własny własny park maszynowy firmy HASS wyposażony w najnowocześniejsze obrabiarki CNC. Dodatkowo uczniowie ostatniej klasy przy współpracy z Firmą Abplanalp mają możliwość ukończenia i uzyskania dodatkowego certyfikatu operatora CNC.

O przydatności do zawodu ostatecznie decyduje uprawniony lekarz. Warto więc wcześniej upewnić się, że dziecko nie ma przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia w przyszłości pracy na takim stanowisku.

Certyfikaty po ukończeniu tej specjalności to:
MEC.05 – Użytkowanie obrabiarek skrawających
MEC.09 – Organizacja i nadzorowanie procesów produkcyjnych maszyn i urządzeń

Technik spawalnictwa – technikum nr 1

Szkoła informuje, że dzięki certyfikacji ich pracowni oraz współpracy z ośrodkiem szkoleniowym „Exwur” praktyki finalizowane są egzaminami i certyfikatami o znaczeniu międzynarodowym sygnowanym przez Sieć Badawczą Łukasiewicza – Instytut Spawalnictwa w Gliwicach.

O przydatności do zawodu ostatecznie decyduje uprawniony lekarz. Warto więc wcześniej upewnić się, że dziecko nie ma przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia w przyszłości pracy na takim stanowisku.

Kształcenie w zawodzie technik spawalnictwa kończy otrzymanie dwóch kwalifikacji:
MEC.08 – Wykonanie i naprawa elementów maszyn, urządzeń i narzędzi
MEC.10 – Organizacja i wykonanie prac spawalniczych.

Technik robotyk – technikum nr 1

To nowa propozycja specjalizacji technikum nr 1 w Lubinie. Technik robotyk to osoba, która obsługuje i programuje roboty przemysłowe. Uczniowie będą się w niej uczyć jak uruchamiać i obsługiwać układy mechaniczne i elektroniczne robotów, nabędą też umiejętności tworzenia układów współpracy między robotami oraz projektowania linii produkcyjnej obsługiwanej przez roboty przemysłowe.

O przydatności do zawodu ostatecznie zadecyduje uprawniony lekarz. Warto więc wcześniej upewnić się, że dziecko nie ma przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia w przyszłości pracy na takim stanowisku.

Absolwent klasy technik robotyk otrzyma wiedzę i umiejętności z zakresu dwóch kwalifikacji:
ELM.07 – Montaż, uruchamianie i obsługa systemów robotyki
ELM.08 – Eksploatacja i programowanie systemów robotyki.

Technikum nr 2 w Lubinie im. Jana Wyżykowskiego

Technikum nr 2 w Lubinie należy do Zespołu Szkół im. Jana Wyżykowskiego, zlokalizowanego przy ul. Szpakowej 1. To duży budynek szkolny, gdzie uczęszcza wielu uczniów z trzech różnych szkół. Szkoła ma kilka sal gimnastycznych, duże boisko szkolne oraz dogodne warunki do zaparkowania samochodu. Wokół szkoły zlokalizowane są bloki mieszkaniowe na osiedlu Przylesie. W okolicy szkoły znajdują się przystanki autobusów 1,3B, 4,7.

Technikum prowadzi rekrutację do pięciu różnych klas o ciekawych profilach nauczania. Szkoła stawia głównie na przedmioty takie jak matematyka, język obcy, informatyka.

Technikum nr 2 w Lubinie

Technik programista – klasa w technikum nr 2

Uczniowie klasy o profilu “technik programista” będą dodatkowo zgłębiać tajniki nowoczesnych technologii, komputerów oraz różnorodnych aplikacji. Programiści stanowią obecnie jeden z najlepiej płatnych zawodów, dlatego kierunek ten z pewnością wybierze wielu chętnych.

Po ukończeniu szkoły absolwenci, którzy zdali egzamin zawodowy otrzymają tytuł technika programisty z następującymi kwalifikacjami:

INF.03. Tworzenie i administrowanie stronami i aplikacjami internetowymi oraz bazami danych INF.04. Projektowanie, programowanie i testowanie aplikacji

Technik grafiki i poligrafii cyfrowej – technikum nr 2

Na tym kierunku uczniowie poznawać będą różnego rodzaju programy graficzne przeznaczone do obróbki i projektowania grafiki wektorowej, bitmapowej, modelowania 3D oraz typowe programy do tworzenia publikacji z uwzględnieniem ebook-ów.

Kończąc szkołę absolwent otrzymuje tytuł technika grafiki i poligrafii cyfrowej, a w trakcie nauki uzyskuje dwie kwalifikacje:

PGF.04 – Przygotowanie oraz wykonywanie prac graficznych i publikacji cyfrowych,
PGF.05 – Drukowanie cyfrowe i obróbka druków.

Technik logistyk – technikum nr 2 Lubin

Uczniowie tej klasy odbywają praktyki zawodowe w takich przedsiębiorstwach jak np.: PKS – Lubin, Pol – Miedź Trans Lubin, CCC Factory Sp. z o.o. Polkowice, Jeronimo Martins Lubin, Castorama Polska Sp. z o. o. Uczniowie mają również możliwość odbycia płatnych praktyk zagranicznych w ramach programów unijnych (Erasmus+ i POWER) ze środków UE w:

  • Portugalii – magazyny Intermarche,
  • Bolonii – magazyny części motoryzacyjnych (salon, serwis i magazyny BMW i Iveco),
  • Malcie – magazyny części motoryzacyjnych.

Absolwenci tej klasy otrzymują tytuł technika logistyka oraz dwie kwalifikacje:

SPL.01: Obsługa magazynów,
SPL.04: Organizacja transportu.

Jeśli interesuje cię zawód logistyka sprawdź też ofertę Technikum w Chocianowie, które również posiada klasę o tym profilu zawodowym.

Technik ekonomista w technikum nr 2 Lubin

Uczniowie w klasie ekonomicznej mają możliwość odbycia praktyk zawodowych, które pozwolą zapoznać się z funkcjonowaniem różnych przedsiębiorstw, banków i instytucji publicznoprawnych. Szkoła proponuje również zagraniczne praktyki zawodowe w ramach programu unijnego Erasmus+, które można odbyć we Włoszech lub w Hiszpanii.

Kończąc szkołę uczeń uzyskuje tytuł technika ekonomisty, a w trakcie nauki zdobywa dwie kwalifikacje:
EKA.04 – Prowadzenie dokumentacji w jednostce organizacyjnej oraz
EKA.05 – Prowadzenie spraw kadrowo-płacowych i gospodarki finansowej jednostek organizacyjnych.

Będąc absolwentem szkoły w zawodzie technik ekonomista możesz dodatkowo uzyskać dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie technik rachunkowości. Wystarczy zdać egzamin z kwalifikacji EKA.07 – Prowadzenie rachunkowości.

Technik hotelarstwa w technikum nr 2 Lubin

Szkoła współpracuje zarówno z lokalnymi hotelami: Europa, Skarbek oraz Astone Conference&SPA jak również z hotelami na terenie całej Polski. Absolwent klasy hotelarskiej otrzymuje tytuł: technik hotelarstwa i dwie kwalifikacje zawodowe:
HGT.03 – Obsługa gości w obiekcie świadczącym usługi hotelarskie.
HGT.06 – Realizacja usług w recepcji.

Technik żywienia i usług gastronomicznych – technikum nr 2

Praktyki zawodowe pozwalają uczniom poznać funkcjonowanie różnych instytucji gastronomicznych. Szkoła proponuje też zagraniczne praktyki zawodowe w ramach programu unijnego Erasmus+, które odbywają się na Malcie, we Włoszech i w Austrii.

Kończąc szkołę uczeń otrzymuje tytuł technika żywienia i usług gastronomicznych, a w trakcie pięcioletniej nauki zdobywa dwie kwalifikacje:
HGT.02 – Przygotowanie i wydawanie dań
HGT.12 – Organizacja żywienia i usług gastronomicznych

Technikum im. Władysława Stanisława Reymonta w Lubinie – Dolnośląski Zespół Szkół w Lubinie

Dolnośląski Zespół Szkół w Lubinie jest szkołą prowadzoną przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego. Szkoła kształci uczniów głównie w branży medycznej. Szkoła prowadzi Technikum im. Władysława Stanisława Reymonta w Lubinie, które zostało utworzone w 2012 roku.

Strona internetowa szkoły: http://dzs.lubin.dolnyslask.pl/

Szkoła w roku 2023/2024 prowadzi rekrutację do dwóch klas: technik optyk i technik ortopeda. Poniżej przedstawione są przedmioty punktowane podczas rekrutacji oraz przedmioty rozszerzone i języki obce. Klasa o profilu technik optyk jest pod patronatem firmy Fielmann.

źródło: http://dzs.lubin.dolnyslask.pl/rekrutacja_/

Technikum MCKK w Lubinie

Technikum MCKK w Lubinie to szkoła publiczna prowadzona przez Spółkę Miedziowe Centrum Kształcenia Kadr. Nauka w Szkole jest nieodpłatna, podobnie jak w innych szkołach publicznych prowadzonych przez jednostki samorządu terytorialnego. Technikum, jak każda szkoła publiczna, podlega nadzorowi pedagogicznemu ze strony Kuratorium Oświaty.

Strona internetowa szkoły: https://www.szkoly.mckk.pl/mlodziez/

Lekcje teoretyczne odbywają się w budynku przy ulicy Osiedlowej 7b w Lubinie. W pobliżu technikum, na ulicy Hutniczej, znajduje się przystanek, co ułatwia dojazd z miasta oraz okolicznych miejscowości. Dużym atutem jest baza szkolenia praktycznego tzw. Poligon Szkoleniowy MCKK, który znajduje się w rejonie Szybu „Bolesław” ZG Lubin. Na Poligonie znajdują się:

  • park maszyn górniczych,
  • symulacyjny przodek górniczy do nauki kotwienia i wiercenia samojezdnymi maszynami wiercąco-kotwiącymi,
  • dwa symulacyjne przodki do nauki ładowania samojezdnymi ładowarkami górniczymi,
  • wysyp rozładowczy urobku samojezdnymi wozami odstawczymi,
  • układ dróg i skrzyżowań ukształtowanych na wzór wyrobisk podziemnych (plac manewrowy oznakowany zgodnie z zasadami określonymi w Regulaminie Ruchu Maszyn Górniczych,
  • stanowisko pokazowego gaszenia pożaru maszyny górniczej stałą instalacją gaśniczą,
  • urządzenia i punktów obsługowo-konserwacyjnych maszyn.

Szkoła w roku 2023/2024 prowadzi rekrutację do dwóch klas: technik górnik i technik elektryk. Poniżej przedstawione są przedmioty punktowane podczas rekrutacji oraz przedmioty rozszerzone. Klasy kształcące w zawodzie technik górnik objęte są patronatem KGHM Polska Miedź SA, a klasy technik elektryk objęte są patronatem zarówno KGHM Polska Miedź SA, jak i Tauron Dystrybucja Oddział Legnica.

Technik górnik – technikum MCKK w Lubinie

Technik podziemnej eksploatacji kopalin innych niż węgiel kamienny (technik górnik) to nauka planowania, nadzorowania lub prowadzenia procesów produkcyjnych oraz przygotowania dokumentacji techniczno-ruchowej w zakładach górniczych specjalizujących się w robotach udostępniających, przygotowawczych i eksploatacyjnych górnictwa rud oraz górnictwa solnego.

Absolwent klasy technik górnik otrzymuje wiedzę oraz dwie kwalifikacje:
GIW.04. – Eksploatacja podziemna kopalin innych niż węgiel kamienny, a następnie z kwalifikacji
GIW.10. – Organizacja i prowadzenie eksploatacji podziemnej kopalin innych niż węgiel kamienny.

W procesie kształcenia uwzględnione są także zajęcia z zakresu Obsługi maszyn i urządzeń górniczych, których ukończenie daje absolwentowi Technikum MCKK w Lubinie podstawę do uzyskania uprawnień Operatora samojezdnych maszyn: ładowarek łyżkowych, maszyn do robót strzałowych, maszyn do obrywki, maszyn z ruchomymi platformami w ruchu podziemnych zakładów górniczych.

Technik elektryk – technikum MCKK w Lubinie

W procesie kształcenia w technikum MCKK w Lubinie szkoła uwzględnia zajęcia przygotowujące do egzaminu na uprawnienia w zakresie eksploatacji instalacji, sieci i urządzeń energetycznych z grupy I (E1/D1).

Po zdaniu egzaminu, absolwent Technikum MCKK w Lubinie, uzyska świadectwo kwalifikacyjne wydane przez Komisję Kwalifikacyjną powołaną przy Stowarzyszeniu Elektryków Polskich (SEP). Kwalifikacje, które uczeń otrzymuje to:

ELE.02 Montaż, uruchamianie i konserwacja instalacji, maszyn i urządzeń elektrycznych, a następnie z kwalifikacji
ELE.05 Eksploatacja maszyn, urządzeń i instalacji elektrycznych.

Szkoły Branżowe w Lubinie – rekrutacja 2023

Branżowa Szkoła I Stopnia Nr 1 w Lubinie (Zespół Szkół Nr 1 im. prof. Bolesława Krupińskiego)

Szkoła Branżowa nr 1 w Lubinie mieści się w Zespole Szkół Nr 1 im. prof. Bolesława Krupińskiego. W szkole branżowej, na rok 2023/24 szkoła będzie prowadzić rekrutację do 7 różnych klas:

źródło: http://www.zs1.lubin.pl/szkoly/rekrutacja/informator-na-rok-2023-2024

Górnik podziemnej eksploatacji kopalin innych niż węgiel kamiennych – szkoła branżowa nr 1 Lubin

Klasa patronacka KGHM Polska Miedź S.A. Technikum gwarantuje praktyki w firmach z regionu Zagłębia Miedziowego, m.in. w KGHM Polska Miedź S.A., KGHM Zanam czy Przedsiębiorstwie Budowy Kopalń PeBeKa S.A.

O przydatności do zawodu ostatecznie decyduje uprawniony lekarz. Warto więc wcześniej upewnić się, że dziecko nie ma przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia w przyszłości pracy na takim stanowisku.

Ważne: sprawdź też rekrutację do klasy o tym profilu w Szkole Branżowej MCKK w Lubinie.

Górnik podziemnej eksploatacji kopalin innych niż wegiel kamienny otrzymuje wiedzę i umiejętności z zakresu kwalifikacji:
GIW.04 – Eksploatacja podziemna kopalin innych niż węgiel kamienny.

Elektryk – szkoła branżowa nr 1 w Lubinie

Szkoła organizuje praktyki w najlepszych firmach w regionie Zagłębia Miedziowego, m.in. w KGHM Polska Miedź S.A., KGHM Zanam czy Przedsiębiorstwie Budowy Kopalń PeBeKa S.A. O przydatności do zawodu ostatecznie decyduje uprawniony lekarz. Warto więc wcześniej upewnić się, że dziecko nie ma przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia w przyszłości pracy na takim stanowisku.

Ważne: sprawdź też rekrutację do klasy o profilu elektryk w Szkole Branżowej MCKK w Lubinie.

Absolwenci klasy elektryk otrzymują wiedzę i umiejętności z zakresu kwalifikacji:
ELE.02 – Montaż, uruchamianie i konserwacja instalacji, maszyn i urządzeń elektrycznych

Po ukończeniu nauki i uzyskaniu kwalifikacji w zawodzie elektryk , można też uzyskać kwalifikacje w zawodzie technik elektryk. W tym celu należy zdać kwalifikację: Eksploatacja maszyn, urządzeń i instalacji elektrycznych.

Pozostałe klasy w Szkole branżowej nr 1 Lubin

Szkoła prowadzi też nabór do takich klas jak:

  • Ślusarz,
  • Operator obrabiarek skrawających,
  • Klasa Wielozawodowa – motoryzacyjna,
  • Klasa Wielozawodowa pod patronatem Kolei Dolnośląskich,
  • Klaza Wielozawodowa.

Branżowa Szkoła I Stopnia nr 2 (Zespół Szkół im. Jana Wyżykowskiego)

Szkoła Branżowa nr 2 w Lubinie w roku 2023/24 prowadzi rekrutację do dwóch klas: Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie oraz Kucharz.

Przedmioty brane pod uwagę podczas rekrutacji:

Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie – szkoła branżowa nr 2

Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie może znaleźć zatrudnienie w firmach budowlanych oraz remontowych realizujących prace wykończeniowe lub założyć własną firmę wykonującą roboty wykończeniowe. Klasa jest pod patronatem firmy URBEX.

Kończąc szkołę uczeń uzyskuje kwalifikację:
BD.04. – Wykonywanie robót montażowych, okładzinowych i wykończeniowych.

Kucharz – szkoła branżowa nr 2

Kucharz może podjąć pracę w zakładach gastronomicznych, w restauracjach hotelowych i gastronomii sieciowej czy w firmach cateringowych. Może też pracować w gastronomii na statkach, promach i w innych środkach transportu. Kucharz może też prowadzić samodzielną działalność gospodarczą.

Kończąc szkołę absolwent zdobywa zawód KUCHARZ oraz kwalifikację:
HGT.02 – Przygotowanie wydawanie dań.

Dodatkowo szkoła organizuje kursy podnoszące kwalifikacje zawodowe, np. kelner, barman, barista, carving, po których otrzymasz certyfikat.

Absolwenci branżowej szkoły I stopnia mogą kontynuować naukę w w branżowej szkole II stopnia lub w liceum ogólnokształcącym dla dorosłych gdzie mogą uzyskać tytuł Technika żywienia i usług gastronomicznych zdając egzamin potwierdzający kwalifikację HGT.12– Organizacja żywienia i usług gastronomicznych. Ukończenie Branżowej Szkoły II Stopnia umożliwia podejście do matury

Branżowa Szkoła I Stopnia MCKK w Lubinie (Zespół Szkół MCKK)

Szkoła w roku szkolnym 2023/24 organizuje rekrutację do trzech klas o profilach: elektryk, górnik oraz przeróbkarz.

Atutem Branżowej Szkoły I Stopnia MCKK w Lubinie są dodatkowe uprawnienia i kwalifikacje, które uczniowie uzyskują podczas procesu kształcenia:

  • w zawodzie górnik kurs przygotowujący do egzaminu kwalifikacyjnego spawacza wraz z książeczką spawacza,
  • w zawodzie elektryk kurs przygotowujący do egzaminu na uprawnienia w zakresie eksploatacji instalacji, sieci i urządzeń energetycznych z grupy I (E1/D1) – po zdaniu egzaminu, absolwent uzyska świadectwo kwalifikacyjne SEP.

Dodatkowo klasy kształcące w zawodzie górnik oraz elektryk objęte są patronatem KGHM Polska Miedź S. A. oraz TAURON DYSTRYBUCJA.

Ważne: sprawdź też podobne profile (górnik oraz elektryk) w Szkole Branżowej nr 1 w Lubinie

Ile punktów do szkoły średniej w Lubinie – rekrutacja 2023?

W internecie i na forach lubińskich panuje panika i dezinformacja w zakresie tematu pod tytułem minimalna liczba punktów w rekrutacji 2023, które trzeba zdobyć, aby uczyć się w wymarzonej szkole. Podobnie uczniowie wzajemnie nakręcają się informacjami w stylu “ile punktów do 1lo” skutecznie “zniechęcając” swoich konkurentów.

Wszyscy bierzemy pod uwagę podwójne roczniki i informacje o punktacjach na hasło “szkoły lubin” z zeszłego roku. Nie są to jednak wiarygodne dane. Po pierwsze nie wiadomo jak dużo dzieci złoży podania do poszczególnych szkół i do konkretnych klas o danym profilu. Po drugie część uczniów wybierze szkoły spoza miasta, składając podania do liceów i techników we Wrocławiu, Legnicy czy w Chocianowie.

Ważne abyśmy wspierali nasze dzieci podczas wyboru szkoły i dawali im wsparcie także wtedy, gdy nie dostaną się do pożądanej szkoły czy konkretnej klasy. Pamiętajmy, że to nie zamyka im drogi do wymarzonej przyszłości a jedynie wywołuje niepotrzebny stres. Bądźmy odpowiedzialnymi i kochającymi rodzicami!


Jeśli uważasz, że brakuje tu jakichś informacji lub chcesz aby rozszerzyć wybrany obszar – daj znać w komentarzu. Postaram się uzupełnić treści w miarę możliwości 🙂 Pamiętaj, że powyższe informacje pt. szkoły Lubin mogą mieć mój subiektywny osąd, z którym nie musisz się zgadzać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Ci się także spodobać
bajki dla dzieci Youtube
Czytaj dalej

Ranking 20 najlepszych bajek dla dzieci youtube

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jakie są najlepsze bajki dla dzieci na platformie YouTube? Z ogromną ilością treści dostępnej online, wybór odpowiednich produkcji dla swojego malucha może być wyzwaniem. W tym artykule przygotowaliśmy dla Ciebie ranking najwyższej jakości bajek, które dostępne są na YouTube, by zapewnić Twojemu dziecku edukacyjną i zabawną rozrywkę. Poznaj bajki dla dzieci Youtube!
Czytaj dalej
zagrożenia w publikowaniu zdjęć dzieci w internecie
Czytaj dalej

Nie wrzucaj zdjęć swoich dzieci na Facebooka – sprawdź, dlaczego!

Chwile spędzone z rodziną to bezcenne momenty, które wielu z nas chce uchwycić i zachować na lata. W dobie mediów społecznościowych naturalnym odruchem stało się dzielenie się tymi momentami z szerszym gronem – często nie tylko z najbliższymi, ale z całym światem online. Jednak co się wydaje niewinnym aktem dzielenia się radością, może niespodziewanie przekształcić się w zagrożenie. Czy zdajesz sobie sprawę z niebezpieczeństw, które niesie publikowanie zdjęć Twoich dzieci na Facebooku czy innych platformach społecznościowych?
Czytaj dalej
mała dziewczynka czarownica
Czytaj dalej

Halloween – pomysły na stroje

„Cukierek albo psikus” już mało kogo dziwią te słowa. Od kilku lat Halloween cieszy się ogromną popularnością także w Polsce. Choć wydawać by się mogło, że to pogańskie święto zostało zapoczątkowane w USA, prawda jest zupełnie inna. Rzadko mówi się o jego historii. A szkoda, bo jest interesująca.
Czytaj dalej
ezgzamin ósmoklasisty lubin 2023 szkoły średnie lubin
Czytaj dalej

Egzamin ósmoklasisty 2023

Jesteś rodzicem ósmoklasisty i jak większość rodziców dzieci w tym wieku czekasz z niecierpliwością na moment, w którym twoja pociecha dostanie się do wybranej przez nią szkoły średniej? Egzamin ósmoklasisty 2023 spędza twój sen z powiek? Sprawdź co musisz wiedzieć na ten temat.
Czytaj dalej